Sabah

Hep birlikte güzeliz Türkiye’m...

- BURSA/,

Dondurucu soğukta, daracık, kap karanlık yerlerde sıkışmış küçücük bedenler... Hiç tanımadıkl­arı büyük leri, amcaları, teyzeleri, milyonlar onlar için seferber. Korku dolu gözleri, hiç tanıma dıkları bu amcaları görünce önce çekin gen sonra da KOCAMAN JüLüMSüYOR. Elleri, kendilerin­e uzanan hiç tanımadıkl­a rı bu yabancı insanların ellerine uzanıyor. Tutuştukla­rı anda SıMSıKı KENETLENIY­OR.

Bu küçücük çocukların, gün yüzüyle ya da karanlığı delip geçen ışıkla buluştuğun­da bazen şaşkın bazen bilinçli ama hep masum yüzleri kameralara yansıdığın­da, bütün Türkiye’nin, hatta dünyanın umutları yeşeri yor. Yaşları küçük ama yürekleri gibi acıları da çok büyük bu çocukların. Bundan sonra AILELERIYL­E BIRLIKTE 81 MILYONA EMANET ONLAR. İsimleri Muhammed, Kerem, Ayşe Buğlem, Yiğit, Zübeyde, Serap Ela, Nisa, Hazal Güner, Gül, Furkan, Ahmet... Ama HEPSI ARTıK BIZIM çOCUKLARıM­ıZ.

Hepimiz nefeslerim­izi tutarak, dilimizde dualar ve tekbirlerl­e çıkardık onları o karan lık yerlerden. Allah’ın izniyle mucizeleri miz onlar bizim. Bu depremin, bu yüzyılın afetinin simgesi her biri. Yaşarken ezildiği miz acılarımız­ı öteleyen, UMUDU HATıRLA TAN ama en çok da sorumlular­la ilgili sora cağımız hesapları taze tutan emanetleri­miz onlar.

Gün birlik günü, dayanışma günü. Böylesi günlerde bile SIYASETI, AYRıM CıLığı, FITNEYI, FESADı, YALANı DOLANı şIAR EDINENLERE, KöTüLERE BU çOCUKLA RıN HAKKı IçIN HESAP SORACAğıZ elbet te. Ama şimdi birlik olma, yaraları hep bera ber sarma zamanı. Hep birlikte güzeliz Türkiye’m!

 ?? ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey