“Rusya’nın en büyük su parkı kaydıraklarını Polin yaptı”

Sektör Ekleri - - ANASAYFA -

Günlük 2 bin 500 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip Letoleto Waterparks'ın 11 bin metrekarelik alanakuruluolduğunuaçıklayanşöhret Pakiş, "Parkta toplam uzunluğu 1 kilometre olan özel tasarım dönüşlü su kaydırakları, saatte 3 kilometre akış hızına sahip. 570 metreküp genişliğinde tembel nehri, dört farklı moda programlanabilen 750 metrekare genişliğindeki dalga havuzu bulunan parkta, ayrıca Rusya'nın en büyük çocuk oyun alanlarından biri yer alıyor” dedi.

Splash VR ile IAAPA'DAN en iyi ürün ödülü aldı

Kocaeli Dilovası'nda bulunan üretim tesislerinin 35 bin mertrekare alana kurulu olduğunu ve burada 470 kişi ile çalışmalarının sürdüğünü anlatan Şöhret Pakiş, üretim kapasitesi bakımından globalin önde gelen firmalarından biri olduklarına dikkat çekti. İzlanda'dan Güney Afrika Cumhuriyeti'ne, Kanada'dan Japonya'ya kadar bugüne kadar yaklaşık 105 ülkede 3 bin su parkı inşa ettikleri bilgisini veren Pakiş, 105 ülkede markalaşmış bir firma olduklarını, 65 ülkedeki özel ortakları ve 10 ülkedeki ofisleriyle müşteriye hep yakın olduklarını vurguladı. 2006'dan bu yana kapalı kalıp kompozit üretim teknolojisiyle üretim yaptıklarını belirten Pakiş, "Söz konusu teknoloji, kaydırak üretiminde en ileri nokta. Bugün itibarıyla tüm ürün gamını bu teknolojiyle sunan Polin, sektördeki güçlü konumunu korumaya devam ediyor. Polin, kaydıraklarında bu teknolojiyi desen, ışık, ses efektleriyle de zenginleştirip daha heyecanlı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Böylece Polin'in geliştirdiği su paklarlı yoğun beğeni ve ilgi görüyor. Bu yıl Virtual Reality (VR) teknolojisi kullanılarak tasarladığığımız su kaydırağı Splash VR ile Uluslararası Eğlence Parkları Birliği'nden (IAAPA) en iyi ürün ödü-

lünü aldık" diye konuştu.

"Türkiye'nin 383'üncü Ar-ge merkezi olduk"

Firma olarak yeni ürün ve teknolojilere yönelik Ar-ge ve inovasyon çalışmalarının yoğun şekilde sürdüğünü dile getiren Şöhret Pakiş, Ar-ge kapsamda King Cobra gibi sektöre yön veren ürünler geliştirip pazara sunduklarına dikkat çekti. Pakiş, aynı zamanda yürüttükleri Ar-ge çalışmaları sonucu kaydıraklarda kapalı kalıp teknolojisini sektöre kazandırdıklarını söyledi. Ar-ge merkezi kurmak için 2016 yılında başvuruda bulunduklarını hatırlatan Pakiş, şöyle konuştu: "2017 yılı itibarıyla Türkiye'nin 383'üncü Ar-ge merkezi olduk. Böylece Polin Waterparks, kendi sektöründe Ar-ge merkezi olan ilk firma oldu. Ar-ge mekezimiz; Tasarım ArGe, Mekanik Ar-ge ve Kompozit ArGe olmak üzre üç birimden oluşuyor. Söz konusu birimlerimizden her biri kendi alanlarında farklı projeler üzerinde çalışıyor. Ayrıca Ar-ge merkezimizde Mekanik ve Su Tekniği Geliştirme, Kompozit Malzeme Geliştirme, Kaydırak Tasarım, Mühendislik ve Kesin Hesap, Elektronik Ürün Geliştirme Bölümleri de bulunacak. Öte yandan Polin, TİM'IN Aralık 2016 yılında yayınladığı Ar-ge'ye en çok yatırım yapan 250 şirket arasında yer alıyor. Her yıl bu listedeki yerimizi daha üst basamaklara çıkarmayı planlıyoruz. Glabal su parkı sektöründeki konumumuzu koruyup güçlendirmeye yeni ürün, teknoloji ve inovasyonlarla devam edeceğiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.