Artkim Fuarcılık, bu yıl içinde iki ayrı fuarı eş zamanlı olarak düzenleyecek

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ENDER YAZICI / İSTANBUL

Kimya sektörüne yönelik fuarlar organize eden Artkim Fuarcılık, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak iki fuar düzenleyecek. İstanbul Fuar Merkezi'nin 9 ve 10 numaralı sonlanlarında gerçekleştirelecek fuarlara, yurt içi ve dışından çok sayıda firmanın katılımı bekleniyor. Yapıştırıcılar, Dolgu Maddeleri Üretim ve Uygulama Ekipmanları Fuarı ile 4. Uluslararası Boyarmadde, Pigmentler, Tekstil Kimyasalları, Dijital Tekstil Baskı, Boyama ve Baskı Teknolojileri Fuarı'nı eş zamanlı olarak düzenleyeceklerini söyleyen Artkim Group Genel Direktörü Cengiz Yaman, 4. Uluslararası Boyarmadde, Pigmentler, Tekstil Kimyasalları, Dijital Tekstil Baskı, Boyama ve Baskı Teknolojileri Fuarı'nı Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) işbirliğiyle gerçekleştireceklerini aktardı. Yapıştırıcılar, Dolgu Maddeleri Üretim ve Uygulama Ekipmanları Fuarı-adhesive & Sealant Eurasia'nın yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri alanında Türkiye'de yapılacak ilk fuar olma özelliği taşıdığında dikkat çeken Yaman, başta Total Fludies, CHT, Genmar, Sotaş ve Kaneka olmak üzere pazarının önde gelen yerli ve yabancı firmalarının fuarda yer alacağını kaydetti.

Yapıştırıcı ve dolgu malzemelerinin başta ambalaj ve kağıt sanayii, ağaç işçiliği, bakım ve tamir sektörü, bina, inşaat ve zemin sanayii, ayakkabı ve deri sanayii, elektronik ve teknoloji gibi pek çok alanda kullanıldığını belirten Cengiz Yaman, sektör ihraca- tında Türk cumhuriyetlerinin, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin öne çıktığını aktardı. Türkiye'nin yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri ihracatının yıllık 180 milyon dolar olduğunu bildiren Yaman, "Artkim Fauarcılık olarak Adhesive & Sealant Eurasia'da, yapılacak yeni işbirlikleriyle sektör ihracatına katkı sunmak istiyoruz" dedi.

Adhesive & Sealant Eurasia ve Interdye & Textile Printing Eurasia'nın yanı sıra bu yıl, Turkchem Eurasia Fuarı'nı da düzenleyeceklerini anlatan Cengiz Yaman, fuarın 8-10 Kasım tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi'nin 9, 10, 11. solun ve Ana Fuaye'de yapalacağını iletti. Turkchem Eurasia'nın yeni konseptiyle yurt içi ve dışından pek çok firma ve ziyaretçiyi ağırlayacağına dikkat çeken Yaman, “Turkchem Eurasia'yı 2006 yılında 'Kimya ile ilgili her şey' mottosuyle lanse ettik. Bu yılki Turkchem Eurasia'da; kimyasallar 'Chemshow Eurasia', laboratuvarlar 'Chemlab Eurasia' ve teknolojiler ise 'Chemtech Eurasia' olmak üzere üç ayrı ana başlık altında düzenlenecek" diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.