"Fuarın bu yıl, 2 milyar liralık ticaret hacmi yaratmasını bekliyoruz"

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Reed Tüyap Fuarcılık tarafından düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, sektörü 31 Ekim-3 Kasım 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bu yıl, 44 ülkeden bin 158 katılımcıyı ve yaklaşık 100 ülkeden 60 bin civarında ziyaretçiyi ağırlayacaklarını söyleyen Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Berkan Öner, “Fuar sırasında ve sonrasında verilmesi planlanan siparişlerin ise 2 milyar TL değerinde ticaret hacmi yaratmasını bekliyoruz” dedi.

Öner, Reed Tüyap Fuarcılık ve ASD iş birliğiyle düzenlenen ve sektörün diğer dernekleri tarafından da desteklenen Avrasya Ambalaj İstanbul 24. Uluslararası Ambalaj Endüstri- si Fuarı’nın Food-tech Eurasia 13. Uluslararası Gıda ve İçecek Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşeceğini kaydetti.

Yurt içi ve dışında etkin bir fuar tanıtım çalışması yürüttüklerini dile getiren Berkan Öner; Almanya, Fas, İtalya, İran, Kosova, Makedonya, Özbekistan, Romanya, Rusya, Tunus’ta önde gelen gıda ve içecek fuarlarında katılımcı ve ziyaretçilerle yoğun görüşmeler yaptıklarına dikkat çekti. Sanayi ve ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları; gıda, içecek ve kozmetik başta olmak üzere hedef sektörlerin önde gelen üretici firmalarını ziyeret ederek fuara davet ettiklerini belirten Berkan Öner, “Tanıtım çalışmaları tüm yıl boyunca yapıldı. Ayrıca, Tüyap’ın Bulgaristan, Rusya, Gürcistan, Makedonya, İran ve Mısır’da yerleşik yurtdışı ofislerinin yanı sıra Reed’in 43 ülkede yer alan temsilcileriyle küresel ölçekte yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmaları sayesinde fuarın bilinirliğini artırarak binlerce profesyonele ulaştık. Özellikle yaptığımız dijital pazarlama çalışmalarıyla sadece Afrika bölgesinde toplamda 28 milyonun üzerinde görüntülenme sağladık” şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.