“Son kullanıcıya yönelik yeni ürün geliştirme çalışmalarımız sürüyor”

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

ş hacminin büyük kısmı HORECA kanalından oluşan Eczacıbaşı Profesyonel, globaldeki teknoloji trendlerini takip ederek, son kullanıcıya yönelik yeni ürün çalışmalarına devam ediyor. Sürekli olarak bir yatırım planı ve programlarının bulunduğunu belirten Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Müdürü Pelin Özbilgin, “Ekiplerimizin yeni ürünlerle ilgili devam eden çalışmaları var. Ayrıca dispenser teknolojilerini de yakından izliyoruz. İnorganik büyüme stratejimiz dahilinde fırsatları da değerlendiriyoruz” dedi. Eczacıbaşı Profesyonel olarak Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri bünyesinde yer aldıklarını ve profesyonel temizlik, hijyen ve gıda alanlarındaki çözümleriyle ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösterdiklerini söyleyen Pelin Özbilgin, işletmelerin hijyen alanındaki çözüm ortağı olmayı hedeflediklerini aktardı. Ar-ge ve inovasyon çalışmalarında yaptıkları yeniliklerle müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürün ve hizmetler geliştirdiklerini kaydeden Özbilgin; enerji verimliliği odaklı, üniversite iş birlikleri ve TÜBİTAK desteğiyle yürüttükleri projelerinin de bulunduğunu bildirdi.

Restoran ve kafelere renk katan, fonksiyonel, tasarruf sağlayan Picasso masaüstü dispenserlerin pazarda farklılaşan ürünlerinden olduğunu aktaran Özbilgin, "Selpak Professional Mekanik Havlu Dispenser' ise kullanıcının kağıt havluyu çekmesiyle çalışıyor, pil veya elektrik kullanmayarak işletmelere enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca 'Selpak Professional' ürün portföyümüze yeni teknolojili kağıt ürünler de eklemeyi planlıyoruz. Maratem’de yeşil ürünler üzerinde çalışıyoruz. Hammaddeden atığa, ürün döngüsünün her adımında çevre dostu ürünler geliştiriyoruz. Zararlı hammadde içermeyen ürünler ile sürdürülebilir ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

11 bin işletme ile çalışıyor

Portföylerinde bulunan Selpak Professional, Marathon, Maratem, Maratem Bio, Sens, Tana Professional, Oralet, Oralet Çay, Nektar Natura, Splenda ve Cezbeli Kahve markalarıyla hizmet verdiklerini ileten Pelin Özbilgin, öte yandan yaptıkları iş birliğiyle dağıtım ağlarına Tchibo’nun çekirdek, instant, filtre, kapsül kahve çeşitleri ile toz çikolata ürünlerini eklediklerini bildirdi. Özbilgin, "Şu anda ev dışı tüketim sektöründe toplam 11 bin işletme ile çalışıyoruz. Öte yandan 'özel kurum' olarak tabir ettiğimiz hastane, fabrika, ofis, eğitim kurumları ve çamaşırhaneler gibi farklı nitelikte işletmelerin yer aldığı kanalda da ürün ve danışmanlık sağladığımız çok sayıda işletme bulunuyor. İç pazarın yanı sıra 25 ülkeye de ihracat yapıyoruz. 2019 yılında ise daha fazla ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Eğitim, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunan birimleri EP Akademi’de önceliğin; ürünlerinin doğru yerde, doğru miktarda ve doğru şekilde uygulanmasını sağlamak olduğunu açıklayan Pelin Özbilgin, oluşturdukları kadro ile işletmelere teorik ve pratik eğitimler verdiklerini aktardı. Yüz yüze eğitimin yanı sıra 2017'de lanse ettikleri online eğitim platformu 'Eczacıbaşı Profesyonel Uzaktan Eğitim Programı' ile de işletmeleri desteklediklerini kaydeden Özbilgin, "2010 yılında kurduğumuzepakademisayesindemerkezve bölge akademi çalışanlarımızla yılda toplam 8 bin sektör çalışanına eğitim veriyoruz."

'EP Mobil Sipariş' uygulamasını yurt geneline yaymayı planlıyor

Dijital platformlara yönelik projeler de geliştirdiklerini dile getiren Pelin Özbilgin, EP Mobil Sipariş uygulaması ile işletmelere kolaylık sağlamayı hedeflediklerini vurguladı. Birlikte çalıştıkları işletmelerin tüm ürünlerine telefon ya da tabletlerine indirdikleri 'EP Mobil Sipariş' uygulamasından ulaşabileceklerini ve buradan sipariş verebileceklerini kaydeden Özbilgin, henüz pilot uygulama aşamasında bulunan projeyi yurt geneline yaymayı planladıklarını aktardı. Öte yandan 2017 yılında yeni projeler üzerinde çalıştıklarını ve bunun sonucunda 'Hijyende Mükemmellik' projesini geliştirdiklerini anlatan Özbilgin, "Projeyi Eyüp ve Beşiktaş Belediyesi ile yürütüyoruz. Eyüp Belediyesi iş birliğiyle yürüttüğümüz proje kapsamında bir yılda yedi işletme 'Hijyende Mükemmellik' sertifikası almaya hak kazandı. Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ise ilk sertifikayı Çırağan Palace Kempinski İstanbul’a verdik" dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.