Guestinhouse, yer aldığı yurt içi ve dışı proje sayısını artırmayı planlıyor

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Otel ve restoran ekipmanları ithalatı, ihracatı ve tedariki üzerine faaliyet gösteren Guestinhouse, yer aldığı proje sayısını bu yıl sonuna kadar artırmayı planlıyor. Uluslararası zincir otel ve restoranlar tarafından tercih edilen ürünleri müşterilerinin hizmetine sunduklarını söyleyen Guestinhouse Yönetici Ortağı Burcu Erdoğan Ergül, 2017 yılında ve bu yılın ilk yarısında 50’ye yakın açılış ve yenileme projesinde yer aldıklarını bildirdi. Bu yıl sonuna kadar yer aldıkları proje sayısını artırmak istediklerini kaydeden Ergül, “Ayrıca projelerin kapsamını da genişleterek kayda değer büyüme oranı yakalamayı ve müşteri memnuniyetini de üst seviyeye çakarmayı hedefliyoruz” dedi.

Sahip oldukları ürün gamında yiyecek-içecek, misafir odası, banyo, kat hizmetleri, genel alanlar, konferans salonu gibi otel ve restoranların farklı bölümlerinin ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerin bulunduğunu anlatan Burcu Erdoğan Ergül, ayrıca her biri kendi alanında global çapta faaliyet gösteren20avrupaveamerikanmarkasının Türkiye distribütörlüğünü yürüttüklerini aktardı. Ergül, kendi markalarıyla Türkiye’de üretilen çeşitli ürünlerinin de olduğunu açıkladı.

Bugün itibarıyla toplam cirolarının büyük kısmının HORECA’YA yönelik faaliyetlerinden oluştuğunu belirten Ergül, “Otel ve restoranlara ek olarak beş yıldızlı otel standardında hizmet veren özel hastanelerle, ofis binalarıyla, havaalanları ve Avm’lerle de çalışmalarımız oluyor. 2017, firmamız için finansal hedeflerimizi aştığımız, verimli bir yıl oldu. Bu yılın ilk üç çeyreğindeki hedeflerimizi de gerçekleştirmeyi başardık” diye konuştu.

Yurtdışındaki otel ve restoran projelerinde bütün ürün gruplarıyla yer aldıklarını söyleyen Burcu Erdoğan Ergül, genelde üzerinde çalıştıkları projelerde proje kapsamındaki bütün ürünleri İstanbul’da bir araya getirmek suretiyle transit ticaret ve ihracatı aynı anda gerçekleştirdiklerini aktardı. Müşterinin ihtiyacı olan tüm ürünleri tek seferde tedarik ve sevk ettiklerini kaydeden Ergül, yurtdışına genellikle deri, paslanmaz çelik, ahşap ve tekstil gibi ürünleri gönderdikleri-

ni açıkladı. Yaklaşık 20 ülkeye ihracat yaptıklarını bildiren Ergül, “Bu yıl ihracat hacmimizi 2017’ye göre yaklaşık yüzde 40 artırmayı hedefliyoruz. Bugüne kadarki ihracat rakamlardan hareketle hedefe ulaşacağımızı öngörüyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerdeki iş ortaklıklarımızı güçlendirip ihracat portföyümüze yeni ürün grupları da ekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni ürünlere yönelik çalışmaları sürüyor

Depo yönetimi ve lojistik sistemini geliştirmeye yönelik yatırımların bu sene de sürdüğünü kaydeden Burcu Erdoğran Ergül, yatırımlarla müşterilerine daha hızlı ve etkin servis vermeyi amaçladıklarını ve bunun da büyük ölçüde gerçekleştiğini vurguladı. 2017 yılında yeni model Indel B Breeze minibar, Wanzl Mundus model kat hizmetleri arabaları, Bentley Forte model alarm saat ve Starmix T-C1 model el kurutma makinesi gibi pek çok yeni ürünü pazara sunduklarını söyleyen Ergül, termoelektrik sistemle çalışan Indel B Breeze model minibarların 30 ve 40 litrelik hacim seçeneklerine sahip olduğunu açıkladı. Modelin düşük elektrik tüketimi ve sessiz çalışmasıyla öne çıktığına dikkat çeken Ergül, şunları söyledi: “Indel B minibarlarımız üstün teknoloji, sağlam ve uzun ömürlü yapılarıyla otel personeline kolaylık sağlarken düşük elektrik tüketimleriyle de maliyetleri düşürüyor. Yine 2017 yılında pazara sunduğumuz

Wanzl Mundus model kat hizmetleri arabalarımızisetamamenalmanya’da üretiliyor. Beş farklı renk ahşap seçeneği ve üç farklı alüminyum profil seçeneği ile sıkıştırılmış ahşap, çelik konstrüksiyon ve alüminyum profillerden imal ediliyor. Sunulan renk al- ternatifleri farklı kombinasyonlara imkan tanırken; küçük eşya kutusu, kül kutusu, broşör tutucu, atık ayırım modülleri, ayrılabilir yan profil gibi opsiyonel aksesuarlarla ihtiyaca yönelik en uygun kat hizmetleri arabaları dizayn edilebiliyor.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.