Kapasitesini üç katına çıkaran Airplus, projelere daha hızlı cevap verecek

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - BATUR İLHAN / İSTANBUL

İklimlendirme sektöründe 10 yıldır üretim yapan Airplus İklimlendirme Teknolojileri, iç pazarın yanı sıra Türk cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Balkan ülkelerine ihracat yapıyor. Bu yıl gerçekleştirdikleri yatırımla üretimlerini İstanbul'daki 9 bin metrekarelik yeni tesislerinde yapmaya başladıklarını söyleyen Airplus Genel Müdürü Kubilay Çiftçi, “İlk yatırım maliyeti, ekipman ve işçilik kalitesi, enerji verimliliği, projeye uygun esnek çözüm alternatiflerimiz, uygun teslim süreleri ve özgün tasarımımızla yolumuza devam ediyoruz. Bu yatırımımız sayesinde üretim kapasitemizi üç katına çıkararak, projelere daha hızlı cevap vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Airplus olarak, geniş ürün gamıyla özellikle otel, restoran ve kafeteryaların ısıtma, soğutma, havalandırma ve nem alma ihtiyaçlarına çözüm ürettiklerini belirten Kubilay Çiftçi, lokomotif ürünlerinin klima santrali, DX bataryalı klima santrali, hijyenik tip paket klima santrali ve çatı tipi paket klima santrali (rooftop) olduğunu aktardı. Yanı sıra fan coil ünitesi, havuz nem alma santrali, ısı pompalı ısı geri kazanım cihazı, tavan tipi ısı geri kazanım cihazı, DX bataryalı tavan tipi ısı geri kazanım cihazı, dik tip ısı geri kazanım cihazı, sıcak hava apareyi, hücreli fanlar, hücreli vantilatör, sığınak fanı, davlumbaz santrali, şaft damperi, yer konvektörü, dikdörtgen kanal tipi fan, kanal tipi ısıtıcı, aksiyal jet fan ve hepa filtre kutusu ürettikle-

rini ileten Çiftçi, tek noktadan tedarik ve satış sonrası hizmet sunduklarını vurguladı.

"Özel HVAC çözümleri ile işletmeler rahat nefes alıyor"

Airplus'ın özel HVAC çözümlerinin İstanbul’daki otel, restoran ve kafeteryalarda işletmecilere rahat bir nefes aldırdığının altını çizen Kubilay Çiftçi, “Otel, restoran ve kafeteryalar; konfor, hijyen ve güvenliği sağlayacak ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri (HVAC) ile nem alma çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Konaklama tesislerinde ortak kullanılan mekanlar ve arka plandaki alanlar, restoranlar ve kafeteryalarda müstakil ve hızlı sıcaklık kontrolü, taze hava beslemesi ve egzoz, nem kontrolü,

kabul edilebilir gürültü seviyesi, işletme ve bakım kolaylığı, işletme verimliliği, ekipmanın kapladığı alan gibi konular bu işletmelerin iklimlendirilmesinde dikkate alınacak konular olarak öne çıkıyor” ifadelerini kaydetti. Airplus DX serisi klima santrallerinde, düşük maliyet ve verimliliğin öne çıktığı bilgisini paylaşan Çiftçi, “Ürünlerimizde; enerji tasarrufu sağlayan fanlar, verimli ısı geri kazanım eşanjörleri ve serpantinleri, hava akımınıoptimumdüzeydesağlayansantral iç yapısı kullanılıyor. Ayrıca otomatik kontrol ünitesi sayesinde tüm ekipmanlar senkronize şekilde çalışıyor” diye konuştu.

Airplus olarak, tüm tasarımları son kullanıcıyı düşünerek yaptıklarına dikkat çeken Kubilay Çiftçi, “Yemek fabrikaları, alışveriş merkezlerinin restoranları, oteller ve restoranlar gibi büyük hacimli mahallerdeki mutfaklarda ve yemek pişirme, kızartma alanlarında çift cidarlı davlumbazlar kullanılabiliyor. Airplus elektrosatik filtreli davlumbaz santralleri, çift cidarlı davlumbaz uygulamaları için uygun ve mutfak uygulamaları için kompakt yapısı ile havalandırma ve ısı geri kazanım, DX batarya-vrf dış ünite seçeneği sayesinde iklimlendirme özelliği ile restoran, kafe, catering firması ve otel gibi işletmelere ideal çözümler sunuyor” şeklinde konuştu.

"Nem alma santralleri ile havuzlarda hijyen sağlıyoruz"

Otellerde, nemin yoğun olduğu kapalı yüzme havuz mahallerinde nem kontrolünün önemli olduğuna değinen Kubilay Çiftçi, “Havuz mahallerinde; insan aktiviteleri, havuz yüzeyinde oluşan buharlaşma ve dış etkenlerden dolayı nem alma ihtiyacı oluşuyor. Burada en önemli kaynak, havuz yüzeyinde oluşan buharlaşma miktarı. Bunun için yapılacak hesaplama ve doğru ürün seçimi ile istenilen verimliliğin yakalanması önem taşıyor. Airplus'ın APHS kapalı yüzme havuzu nem alma santralleri sayesinde sağlıklı ve konforlu spor yapmak mümkün oluyor” görüşlerini kaydetti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.