“Mevcut varlıkların verimli kullanımı için bu yıl optimizasyona yöneldik”

Sektör Ekleri - - ANASAYFA -

Petrol Ofisi, mevcut varlıklarını daha verimli kullanmak amacıyla bu yıl optimizasyon çalışmalarına odaklandı. Bazı tesislerin optimizasyonunun yanı sıra tamamlayıcı parçası olarak gördükleri bazı tesislerde de kapasiteyi artırmayı planladıklarını belirten Petrol Ofisi CEO’SU Selim Şiper, “Akaryakıt dağıtım işi dur-kalk yöntemi ile sürdürülebilir bir iş değil. Yatırımlar süreklilik arz edecek ve kesintiye uğratmadan devam edecek şekilde planırsa, dur-kalksız bir iş süreci elde edilir. Petrol Ofisi’nde de yapmak istediğimiz bu” diye konuştu. Mümkün oldu- ğunca yavaşlama veya aşırı hızlanma gerçekleştirmeden, sürdürülebilir iş süreci yakalamak istediklerini ifade eden Şper, “Bu yıl, söz konusu yaklaşımları gerçekleştirmek açısından önemli bir süreç olarak görüyoruz” dedi.

Bugün itibarıyla bin 700’ü aşkın akaryakıt istasyonu, bin 400’ün üzerinde köy pompasına yakıt ikmali, dokuz akaryakıt terminali ile hizmet veren Pertol Ofisi, bunun yanı sıda üç LPG terminali, 20 havaalanı ikmal ünitesi, bir madeni yağ fabrikası ve yaklaşık 1 milyon metreküp depolama kapasitesi ile altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. Ayrıca Derince’de bulunan Petrol Ofisi Madeni Yağlar tesisinin Türkiye’nin ve bölgenin en gelişmiş laboratuvarı ve test merkezinin de içinde bulunduğu Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’ni de içinde bulundurduğunu ifade eden Selim Şiper, Petrol Ofisi Madeni Yağlar fabrikasının yıllık 140 bin ton üretim ve 64 bin ton da depolama kapasitesine sahip olduğunu dile getirdi.

Orta ve uzun vadeli hedeflerinden de bahseden Selim Şiper, “Petrol Ofisi’nin birinci hedefi kendi ülkesinde hak ettiği yeri almak. Pazar payımız yüzde 21’in üzerinde. Pazar

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.