Baymak, Erp’ye uygun ürün gamı ile enerji verimliliğini artırmaya odaklandı

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Ar–ge çalışmalarıyla enerji verimliliğine odaklanan Baymak, bu yılın nisan ayında yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Direktifi’ne (ERP) yönelik uygun ürün gamı ile enerji verimliliğini artırmaya odaklandı. Erp’nin gündemde olmadığı yıllarda dahi yoğuşma teknolojisine yatırımlar yaptıklarını belirten Baymak CEO’SU Ender Çolak, “Baymak’ın global pazarda iklimlendirme sektöründe, teknoloji ihraç eden ilk 10 marka arasında yer almasını hedefliyoruz. Bu kapsamda tasarımı ve teknolojisi tamamen firmamıza ait yeni bir yoğuşmalı kombi üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Projesinde 12’si Türk toplam 30 mühendis çalışıyor ve ürünü 2019 yılında pazara sunacağız” dedi.

“Turquality ile globalde pazar payımızı büyüteceğiz”

Markaları ile etkinliklerini Türkiye sınırlarının ötesinde de artırmak adına Turquality programına da başvuru gerçekleştirdiklerinin altını çizen Ender Çolak, bu sürecin Baymak markasının global pazardaki payını artırmasına destek olacağına inandıklarını iletti. Yeni yoğuşmalı kombi projesi ile sadece ısıtma grubunda değil, ürün gamını yenilenebilir enerji kapsamında da çevreci ürünlerle güçlendirmeye devam ettiklerini açıklayan Çolak, “Ana ürün gruplarının yanında akıllı kontrol sistemleriyle yenilikçi teknolojileri pazara sunarken, tüketici için üç önemli etken olan tasarruf, teknoloji ve konforu bir araya getiren ürünler de yatırımlarımızın arasında yer alacak” diye konuştu.

Diğer yandan tüm sektör çalışanlarının ve gelecek nesillerin, insana değer veren, konusunda üst donanıma sahip şekilde Türkiye’yi ileri taşımasına katkı sağlaması amacıyla kurdukları Baymak Akademi’nin bu dönemde öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Ender Çolak, akademideki eğitimlerle, sahada ihtiyaç duyulan en önemli eğitim eksiklerini tamamlayabilmeyi hedeflediğini söyledi. Çolak, burada eğitim görenlerin sözlü ya da ekrana yansıyan görüntülerle değil, bizzat cihazlara do- kunarak, sistemler üzerinde işlemleri görerek eğitim aldığını ifade ederek, “Akademide tüm ürün gruplarını kapsayacak şekilde 54 adet ürün, dokuz adet otomasyon ve beş tesisat bağlantı ünitesiyle birlikte 68 parçalık bir otomasyon sistemi mevcut. Eğitim programı her geçen gün yoğunlaşan Baymak Akademi’de üniversite öğrencilerini, teknik meslek lisesi öğrencilerini ve bu sektörde daha donanımlı olmak ve iyi hizmet verebilmek için çalışan herkesi bir arada görmek istiyoruz” dedi.

2018 yılının ilk yarısının Baymak için büyüme dönemi olduğunu kaydeden Ender Çolak, şunları kaydetti: “Büyümenin kaynağı yüksek müşteri memnuniyeti ve her mevsim kullanılabilen geniş ürün gamımız olarak öne çıktı. 2018 yılının ilk altı ayında 101 yeni bayi açarak hem bayi hem de teknik servis ağımızı yurt genelinde genişlettik. 2018 yılının ikinci yarısında da 20 yeni bayiyi Baymak ailesine katarak, yenilikçi teknolojilerle büyümeye devam edeceğiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.