Toyota Hilux, 50’nci yılında Türkiye’ye özel versiyon sundu

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Toyota’nın pick-up modeli Hilux, 50’nci yıldönümünde Türkiye’ye özel bir versiyon sundu. 50’nci yıla özel satışa sunalan Hilux 4x4 Hi-cruiser A/T, yenilikleriyle dikkat çekiyor. 1968 yılında üretilmeye başlanan ve globalde yaklaşık 18 milyon adet satış gerçekleştiren Toyota Hilux’ın 4x4 Hi-cruiser A/T versiyonu, SUV görünümlü tasarımı, güvenlik donanımları ve konforuyla öne çıkıyor. Türkiye'ye özel geliştirilen Hilux 4x4 Hi-cruiser A/T 50'nci yıl versiyonunda Toyota’nın güvenlik sistemi 'Toyota Safety Sense' tüm özellikleriyle yer alıyor. Öte yandan Hilux 4x4 Hi-cruiser A/T versiyo- nundaki yenilikler arasında, yükleme ve boşaltmada kolaylık getirmesinin yanı sıra 730 kilograma varan yük taşıma kapasitesinin tam olarak kullanılmasını sağlayan alüminyum sürgülü kapak da bulunuyor. 5 bin 330 milimetre uzunluğa, bin 855 milimetre genişliğe ve bin 815 milimetre yüksekliğe sahip olan Hilux 4x4 Hi-cruiser A/T versiyonunda krom roll barlar, krom yan basamaklar, krom ön ve alt kroma, siyah çamurluk korumaları ve 18 inç alaşım jantlar bulunuyor. Ayrıca versiyonun logosunda '50. Yıl' ibaresi de yer alıyor.

2.4 D-4D dizel motor seçeneğiyle satışa sunulan Hilux’un 4x4 Hi- Cruiser A/T modeli, sahip olduğu Common-rail direkt enjeksiyon sistemi sayesinde 100 kilometrede ortalama 7.8 litre gibi düşük tüketim sunuyor. 150 HP güce ulaşan Hilux 4x4

Hi-cruiser A/T, 400 Nm torka sahip. Öte yandan Toyota Safety Sense aktif güvenlik teknolojilerinin yer aldığı Hilux 4x4 Hi-cruiser A/T, sistem sayesinde güvenli ve rahat bir sürüş sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.