3K Demir Çelik, araç ve makine parkını genişletmeyi hedefliyor

Sektör Ekleri - - DEMIR-ÇELIK - İKBAL FİDAN / KAYSERİ

Ürün gamında her ebat ve kalınlıkta boru, profil, köşebant, lama, NPI ve NPU demirleri bulunan ve kısa geçmişine rağmen piyasada söz sahibi olan 3K Demir Çelik, 2019 yılında araç ve makine parkını genişletmeyi hedefliyor. Firmanın 2002 yılında, Kayseri eski sanayi bölgesinde faaliyete başladığını belirten 3K Demir Çelik Genel Müdürü İrfan Püsküllü, 2006 yılından bu yana 8 bin 100 metrekare kapalı alanı bulunan fabrikada üretime devam ettiklerini söyledi. Firma olarak; boru, profil, hadde, köşebent, DKP ve siyah sac üzerinde çalıştıklarına dikkat çeken Püsküllü, “Konusunda uzman personelimiz ve ticari araç filomuz ile şehir içinde ve dışında faaliyet gösteriyoruz” dedi.

3K Demir Çelik’in, bu yılın ilk altı ayındaki tonaj artışının, 2017 yılının aynı dönemine göre yüzde 32 olduğunu kaydeden İrfan Püsküllü, “Haziran ayı ile başlayan kurdaki oransız yükseliş ve ekonomik daralma nedeniyle hem fiyatlar çok yükseldi, hem de taleplerde daralma oldu” diye konuştu. Yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen, bu yıl yüzde 25’lik ciro artışı hedeflediklerini aktaran Püsküllü, şunları söyledi: “Bu sene yeni kurduğumuz boy kesme hattı ile 0.30 mm’den 3.00 mm’ye kadar DKP ve galvanizli özel boy ürünlerle müşterilerimize fire vermeden zamanında hizmet etmeyi amaçlıyoruz. 2019’un ikinci çeyreği ile birlikte piyasada olumlu yönde bir gelişme olacağını düşünüyoruz. Yine 2019 yılı içinde araç ve makine parkımızı genişletip, istihdam sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Tonajımızda ise yüzde 15 ila 20 arasında bir artış bekliyoruz.”

Kayseri’nin limanlara uzak olmasından kaynaklı nakliye maliyetlerinden dolayı ihracata yönelemediklerini vurgulayan İrfan Püsküllü, “Limana uzak olmamız ihracat yapmamızı engelliyor. Ama ihracat yapan mobilya, çelik eşya ve çelik kapı sektörlerine yönelik çalışmalarımız mevcut” ifadelerini kaydetti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.