Hakan Çelik Lazer Kesim, ihracatta Ortadoğu ve Avrupa’ya yoğunlaşacak

Sektör Ekleri - - DEMIR-ÇELIK - DİLEK FİDAN / KAYSERİ

Lazer kesim, plazma kesim, her türlü çelik toptan ve perakende satışı ve ferforje CNC tasarım hizmeti sunan Hakan Çelik Lazer Kesim, aylık ortalama 200 ton sac ve 180 ton çelik üretim kapasitesine sahip. Halihazırda sekiz ülkeye ürünlerini gönderen firma, Ortadoğu ve tüm Avrupa ülkelerine ihracat yapmak istiyor. Kayseri OSB’DE 3 bin metrekarelik kapalı alanda üretim yapan firma, lazer kesim ve plazma kesimde üretiminin yüzde 80’ini, çelikte ise yüzde 30’unu ihracata yönlendiriyor.

Bu yıl beşinci lazer makinesini al- dıklarını belirten Hakan Çelik Lazer Kesim firma sahibi Hakan Özcan, “Çelik üretim kapasitemizi artırarak, müşterilerimize kaliteli ürünü daha uygun fiyatlara sunmak istiyoruz. Ayrıca büyüyen makine parkımızla beraber ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi. İhracatlarının cirodaki payının yüzde 30 olduğunu kaydeden Özcan, “2017 yılında Lübnan, Dubai, Omman, Ürdün, Almanya, Fransa, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne ihracat gerçekleştirdik. 2019 yılı için hedef pazarımız ise tüm Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihracat yapmak. İthal çelik ürünleri içinde, özellikle soğuk iş takım çeliklerini direkt üreti- cisinden ithal edip, müşterilerimize en uygun fiyata sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.

İç pazarda; makine üreticileri, rek- lamcılar, çelik kapıcılar, mimarlar, damperciler ve beyaz eşya üreticilerinin dahil olduğu geniş bir müşteri portföyüne sahip olan Hakan Çelik Lazer Kesim’in, beş adet lazer makinesi ile hizmet verdiğini ifade eden Hakan Özcan, “Kaliteli ürünü, en kısa sürede ve en uygun fiyata müşterilerimize ulaştırıyoruz. 2017 yılında üçüncü ve dördüncü lazer makinemizi, bu yılın Ocak ayında ise beşinci lazer makinemizi aldık. Bu sayede üretim kapasitemizi artırarak, iç ve dış piyasada daha fazla müşteriye ulaştık. Devam edecek makine yatırımlarımıza paralel olarak personel sayımızı da artıracağız” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.