Metal Expo İstanbul, demir-çelik sektörünü bir araya getirecek

Sektör Ekleri - - DEMIR-ÇELIK -

Demir, Çelik, Metal Ürünleri ve Üretim Teknolojileri Fuarı Metal Expo İstanbul, sektörü yeniden bir araya getirmeye hazırlanıyor. Metal Expo 2019 hazırlıklarının yoğun başladığını belirten Sky Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Görbulak, “11-14 Eylül 2019’da gerçekleşecek Metal Expo 2019 katılımı için 31 Aralık 2018’e kadar ön kayıt yaptıran katılımcı adaylarını önemli avantajlar bekliyor. Fuara uluslararası firmalar yoğun ilgi gösteriyor. Fuar, sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirmeyi hedefliyor” dedi. Metal Expo İstanbul’un; demirçelik ticareti ve imalatı yapan firma- ların buluşma alanı olacağını vurgulayan Görbulak, bu fuarla yerli üreticilerin ticari performanslarına da katkı sağlayacaklarını söyledi.

Bu yıl 12-15 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Metal Expo 2018’in yoğun ilgi gördüğünü anlatan Murat Görbulak, yurtdışı katılımının da yoğun olduğunu bildirdi. Fuara 62 ülkenin sektör temsilcisinin katıldığını dile getiren Görbulak, “Metal Expo’yu en çok ziyaret eden ülkeler; Almanya, ABD, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Çin, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, İran, İspanya, İsviçre, İtalya, Ka- nada, Polonya, Slovakya, Slovenya, Tayvan, Ukrayna ve Yunanistan oldu. Türkiye’den de 41 ilin sanayici ve teknik kadroları ziyaretçi olarak yer alırken, sektörle ilgili birçok önemli Stk’nın üyeleri ve yönetim kadroları da dört gün boyunca bizimle yer aldı” diye konuştu.

Öte yandan Metal Expo’nun ilk yılında 15 bine yakın uluslararası ziyaretçiye ve 100’den fazla global katılımcı kuruluşa ev sahipliği yaptığını belirten Murat Görbulak, bunun da fuarın gelecek yıllarda daha büyük ve uluslararası anlamda daha etkin bir organizasyona dönüşeceğinin göstergesi olduğunun altını çizdi. Görbu- lak, fuarın özellikle konferans, seminer gibi etkinliklerle birlikte sektörün trendlerinin belirlendiği ‘dev bir platform’ olacağını ifade etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.