Sektör Ekleri

Üretimde kapasiteyi ve çeşitliliğ­i artóracak

-

GAZİANTEP Organize Sanayi Bölgesi’nde 2019’da yüzde 100 öz sermaye ile faaliyete başlayan GEPATEK Elektronik ve Savunma Sanayi, bu yıl yapacağı ek yatırımlar­la üretimde kapasiteyi ve çeşitliliğ­i artırmayı hedefliyor. GEPATEK Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, 2021 yılı hedefleri arasında otomotiv sektöründe de yer almak olduğunu belirterek, “Hedefimiz sektörde bilinirliğ­imizi artırarak üretim kapasitemi­zi artırmak ve yeni hatlar kurmak. Sadece üretim kapasitesi artırmak dışında nitelikli üretim gerektiren otomotiv sektöründe yer almayı planlıyoru­z” dedi. Yıllık satış-üretim miktarının 300 bin kart olduğunu aktaran Hıdıroğlu, 20 kişinin istihdam edildiğini kaydetti. Hı

GEPATEK OLARAK HEDEFİMİZ SEKTÖRDE BİLİNİRLİĞ­İMİZİ ARTIRARAK ÜRETİM KAPASİTEMİ­Zİ ARTIRMAK VE YENİ HATLAR KURMAK. KAPASİTE ARTIRMANIN YANI SIRA NİTELİKLİ ÜRETİM GEREKTİREN OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE YER ALMAYI PLANLIYORU­Z.

dıroğlu, enerji sektöründe­ki 42 yıllık tecrübeler­ini kullanarak bu alanda sektörün ihtiyacı olduğunu düşündükle­ri, özellikle ithalat yoluyla getirilen ürün grupları için tasarım ekipleri tarafından Ar-ge çalışmalar­ının da halen yürütüldüğ­ünü belirtti.

“GAZİANTEP’İ SAVUNMADA TEMSİL EDECEĞİZ”

Yüzde 100 öz sermeye ile kurulan GEPATEK’IN sağlam adımlarla büyümesini amaçladıkl­arını ifade eden Hıdıroğlu, “Savunma sanayii alanında yerli ve milli mottosuyla çıkılan yolda biz de payımıza düşeni yapmak istiyoruz. Firmamızı ve Gaziantep’i bu alanlarda temsil etmek istiyoruz” diye konuştu. Elektronik kartların günlük hayatı kolaylaştı­rmak adına artık neredeyse her alanda kullanıldı­ğını kaydeden Hıdıroğlu, başta savunma sanayii olmak üzere enerji, güvenlik, havacılık ve uzay, medikal ve haberleşme gibi çok farklı sektörlere hizmet verdikleri­ni ifade etti.

GEPATEK’IN şu aşamada ara ürün ürettiğini anlatan Beyhan Hıdıroğlu, hizmet verdikleri sektörlere yüksek kalite standartla­rında ürün sundukları­nı söyledi. Dizgi hattında bulunan son teknoloji makineler ile kalite standartla­rını yüksek seviyede tuttukları­nı kaydeden Hıdıroğlu, “Ayrıca işletmemiz­de çalışan tüm personelle­rimiz IPC eğitimleri aldı ve tüm üretimler IPC standartla­rı gereklilik­lerine göre yapılıyor. Tesisin üretim alanları da uluslarara­sı IPC standartla­rının öngördüğü fiziki koşullara uygun olarak tasarlandı” diye konuştu.

 ??  ?? Beyhan HIDIROĞLU GEPATEK Yönetim Kurulu Başkanť
Beyhan HIDIROĞLU GEPATEK Yönetim Kurulu Başkanť

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey