“ÇIKIŞ STRATEJİSİ SUNMASI ÖNEMLİ”

Start Up - - Haber - MURAT DOĞU ÖNCÜ GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI YKÜ

HACİM Doğan Holding bünyesinde Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nı 2014 sonunda kurduk. Sosyo Plus Bilgi BT Danışmanlık Hizmetleri ve Mediterra Capital Partners II LP yatırım fonu aracılığıyla çeşitli start up şirketlere yatırım yaptık. Mart sonu itibarıyla Öncü Girişim’in fon büyüklüğü 66,5 milyon TL.

İLGİ ALANI Doğan Grubu olarak uzman olduğumuz medya, perakende, enerji, içerik yönetimi, pazaryerleri gibi alanlarda faaliyet gösteren start up’lar ilgi alanımızda. Yeni ekonomi, e-ticaret ve teknoloji/yazılım şirketleri, inovasyona dönük şirketler, temiz enerji şirketleri, ihracat imkanları veya yabancı para nakit akışı potansiyeli yüksek şirketler, rekabet gücü potansiyeli yüksek şirketlerle de ilgileniyoruz.

STRATEJİ Çekirdek finansmanı noktasından biraz daha ileride, halihazırda değerleyebileceğimiz belirli bir üretim veya hizmet geçmişi olan start up’ları tercih ediyoruz. İş planının istikrarlı ve sürdürülebilir yüksek büyüme potansiyeli, projenin de öngörülebilir bir çıkış stratejisi sunması önemli. Eğer ekip fikrine inanıyor ve bizi de inandırabiliyorsa o şirketle ilgileniyoruz.

HEDEF Öncü Girişim için öncelikli hedefimiz, finansal getiri sağlamak. Doğan Grubu için stratejik önem taşıyan alanlara yatırım yaparak, hem grup şirketlerimizde çalışan girişimci personelin ortaya çıkaracağı fikirleri değerlendirmek hem faaliyet alanlarımıza paralel yeni işler bulmak istiyoruz. Kısıtlı sermayeyle teknoloji üretmeye çalışan girişimci, öncelikli hedefimiz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.