“50 MİLYON DOLAR AYIRDIK”

Start Up - - Haber -

DİJİTALLEŞME Tekfen Ventures, girişim dünyasındaki fırsatları değerlendirmek için yola çıkan ancak Tekfen’in tarihinden de beslenen bir şirket. Tekfen ismi, teknoloji ve fenden geliyor. Şirketimizin genlerinde yenilik ve teknoloji var. Öte yandan Tekfen’in en güçlü olduğu sektörler tarım ve inşaat bu süreci en geriden takip eden, en az dijitalleşen sektörler. Tekfen Ventures’ın ana görevi bu iki sektörün gelişmesini sağlayacak inovasyonları bulup onlara yatırım yapmak.

ÜÇ YATIRIM Tekfen Ventures 2017’de ilk 3 yatırımını toplam 5 milyon dolar bedelle gerçekleştirdi. Bu üç yatırımı da Tekfen olarak içinde bulunduğumuz sektörlerimizde çığır açıcı inovatif çalışmalar gerçekleştiren erken aşama start up’lara yaptık. Örneğin yatırımlarımızdan birini, farklı 3D haritalama ihtiyacına yönelik sensörler üreten Quanergy şirketine yaptık.

YAKIN MARKAJ Tekfen Ventures olarak emekleyen değil ‘garajdan çıkışın’ ilk dönemlerini yaşayan şirketleri yakın markaja alıyoruz. Şirketin hangi aşamada olduğu yatırım yapmamız için çok önemli. Bugüne dek 1.200 kadar girişim takibimize girdi. Önümüzdeki 5 yıldaki girişim projeleri için ayırdığımız kaynak toplam 50 milyon dolar düzeyinde.

SİNAN K. UZAN TEKFEN VENTURES MANAGEMENT BAŞKANI

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.