‘ GARAJ’DA KİMLER VAR?

Start Up - - Söyleşi / Melihşah Utku -

Albaraka’nın ilk programımına kabul edilenler, teknoloji ve ağırlık olarak finans sektörüne yönelik girişimler oldu:

Techsign: PC, tablet veya mobil telefonlardan biyometrik veya dijital imzalama sağlayan ve imzaların doğruluğunu tespit eden yapay zeka algoritmalarıyla geliştirilmiş yazılım çözümü.

Kartoon 3D: Artırılmış gerçeklik temelli yabancı dil, matematik, okuma-yazma ve iş birliği öğrenimini oyunlaştırarak sağlayan çocuk gelişim ve eğitim seti.

Omnibus: Sahip olduğu dağıtık sistem ile işletmelerin mevcut donanımlarını kullanarak aynı anda birden fazla farklı işlemi yapabilmeye, kaynak yönetimine ve farklı mimari/işletim sistemine sahip cihazların bir arada aynı iş için büyük veri işlemesine imkan sağlayan bir yazılım platformu.

Rubicio: Herkesin kendi sohbet botunu eğitip geliştirebileceği yapay zeka temelli chatbot geliştirme çözümü.

Kobikit: KOBİ’lerin tüm iş ekosistemini bulut tabanlı bir platformdan teknik bilgiye ihtiyaç duymadan yönetmeye olanak tanıyan bir SaaS çözümü.

Inooster: Oyunlaştırma ile çalışanların motivasyon ve verimliliğini artırarak, şirketlerin belirledikleri hedeflere ulaşmalarını sağlayan performans ve sadakat çözümü sunan bir yazılım.

Hesapöder: Mobil yemek kartı ve mobil POS çözümüyle hesap ödeme olanağı sunan bir finansal teknoloji girişimi.

Yemexpress: Restorana gitmeden yemek siparişi verebilme imkanı sunan bir mobil ön sipariş ve ödeme uygulaması.

Vola: Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS) tabanlı konumsal veritabanı ve bireylerle diğer etmenleri etkileşimde tutmayı amaçlayan yapay zeka ürünü altyapısıyla toplu ulaşım ekosistemi kurmaya yönelik kurulmuş, lokasyon ve topluluk bazlı bir mobil paylaşım platformu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.