MAVİ GEZİ

Yacht - Supplement - - Baş Sayfa - EYÜP ÖZEL

“Mavi gezi bir rüyadır / görülmemiş. / Mavi gezi bir cennettir /ellenmemiş /dillenmemiş. / Mavi gezi bir masaldır /söylenmemiş / yazılmamış / çizilmemiş.” Bedri Rahmi Eyüboğlu

Yacht Türkiye’nin 100. sayısının hediyesi olan bu kitapçık ile siz okurlarımıza Ege ve Akdeniz’de yapacağınız mavi gezinizi planlayabileceğiniz bir rehber hazırladık.

Kitapçığımız iki bölümden oluşuyor: Türkiye kıyıları ile Kuzey Kıbrıs ve Yunan Adaları...

İlk bölüm -kuzeyden güneye- sahil boyunca önce Ege, sonra Akdeniz kıyılarından seçtiğimiz duraklarla devam ediyor ve Kuzey Kıbrıs’ta noktalanıyor.

Yunan Adaları’nı ise Ege Denizi’nin en kuzeyindeki Trakya Adaları’ndan başlayarak, Türk kıyılarına en yakın grup “On İki Adalar”a, Ege’nin ortasında yer alan Kikladlar’a, Mora Yarımadası’nın yanındaki Saporad’lara ve Pire’ye en yakın grup olan Saron Körfezi’ndeki Saronik’lere uzanarak anlattık. Başlı başına bir bölge olan ve hiçbir grubun içinde yer almayan Girit’i de unutmadık.

Her bir durak için konum bilgisi, teknenizi bağlayacağınız liman/marina/iskele ya da demir yeri; görmeden dönmemeniz gereken yerler; mutlaka tadılması gereken lezzetler ile restoranların isim ve iletişim bilgilerini derledik.

Üstadın “yazılmamış, çizilmemiş” dediği mavi gezinizi bu rehber ile birlikte gerçekleştirip rüya gibi bir tatil geçirmeniz dileğiyle...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.