imam hatipleri niye kapatalım?

chp lideri Kılıçdaroğlu, “imam hatipler hiçbir şekilde kapatılmayacak. niye kapatalım imam hatipleri?” dedi.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

gençlere büyük görev düşüyor

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, sahur programında kendisine imam hatiplerin kapatılıp kapatılmaması yönünde sorular sorulduğunu dile getirerek, “İmam hatipler hiçbir şekilde kapatılmayacak. Niye kapatalım imam hatipleri? Türkiye’de birlik ve bütünlüğü sağlamak zorundayız. Genç imam hatiplilere bu konuda büyük görev düşüyor. Onlar ön yargısız yaklaşıyorlar” dedi.

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sahur programında kendisine imam hatiplerin kapatılıp, kapatılmaması yönünde sorular sorulduğunu dile getirerek, “İmam hatipler hiçbir şekilde kapatılmayacak. Niye kapatalım imam hatipleri?” dedi. Kılıçdaroğlu, Fox Tv’de canlı yayınlanan “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programında gündeme ilişkin soruları cevapladı. Küçükkaya’nın, sahurda imam hatiplilerle bir araya geldiğini aktarması üzerine Kılıçdaroğlu, son derece güzel bir program olduğunu belirterek, gençlerin siyaseten kendilerine dayatılan bir anlayışı reddettiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, bu gençlerin inançlı insanlar olduklarını, bir araya gelmeyi, konuşmayı, tartışmayı, herkese eşit mesafede olmayı arzu ettiklerini aktararak, “Kendilerine belli bir siyasî partinin arka bahçesiymiş gibi davranmalarından da son derece rahatsızlar” dedi.

ASLA BİZİM KABUL EDECEĞİMİZ ŞEYLER DEĞİL

Sahur programına giderken partisinin Konya’daki seçim bürosuna bir “saldırı” gerçekleştirildiğinin haberini aldıklarını aktaran Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Biz genç imam hatiplilerle bir araya geliyoruz, oturuyoruz, konuşuyoruz. Sevgiyi, hoşgörüyü, barışı, insan olmayı, karşılıklı düşünce alışverişinin ne kadar değerli olduğunu konuşurken, bir başka coğrafyada, bir başka ilimizde seçim büromuza yapılan saldırı... Bunlar asla bizim kabul edeceğimiz şeyler değil. Doğru da değil. Valinin, emniyet müdürünün bu vesileyle dikkatini çekmek isterim.”

Kemal Kılıçdaroğlu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.