yine YUREGIMIZ yandi

MÜHİMMAT ŞEMDİNLİ’DEKİ YÜREKLERİMİZİ FACİASI YİNE VE DAĞLADI. ŞEHİT GAZİLERİMİZE DUÂ YAĞIYOR.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

duâlar Şehit Ve Gazilere

HAKKÂRİ'NİN Şemdinli ilçesinin Süngü Tepe Üs Bölgesi'ndeki askerî birlikte meydana gelen mühimmat faciasında 7 şehidimiz ve 25 gazimiz olduğu açıklandı. Haberin duyulmasıyla birlikte bütün Türkiye yine hüzne boğuldu. Şehit ve gazilerimiz için Türkiye’nin her yerinde duâlar edildi.

yayin yasaği Geldi

MİLLÎ Savunma Bakanlığı’ndan olayla ilgili yapılan açıklamada, ilk bilgilere göre atış esnasında ağır silâh mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kazanın meydana geldiği belirtildi. Bu arada, Şemdinli Sulh Ceza Hâkimliği, olayla ilgili yayın yasağı kararı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkâri’de Süngü Tepe Üs Bölgesi’nde meydana gelen patlamaya dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, şehit askerlerin sayısının 7’ye yükseldiğini duyurdu. Erdoğan patlamada 25 askerin de yaralandığını belirtti. Süngü Tepe Üs Bölgesi’nde önceki akşam topçu atışı sırasında henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama meydana gelmişti. Patlamanın ardından Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile birlikte Hakkâri’ye gitmişti. İlk etapta 26 askerin yaralandığı medyaya aktarılmış, daha sonra patlamaya ilişkin haberlere yayın yasağı getirilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Beştepe’de düzenlenen programda şehit askerlerin sayısının 4 olduğunu duyurdu. Burada yaralı sayısının 20 olduğunu belirten Erdoğan, birkaç saat sonra yeni bir açıklama daha yaptı. Paris ziyareti öncesi düzenlediği basın toplantısında konuşan Erdoğan, patlamada şehit askerlerin sayısının 7’ye yükseldiğini ifade etti. Erdoğan, yaralı sayısının da 25 olduğunu açıkladı. hakkâri - aa

Süngü Tepe Üs Bölgesi’nde önceki akşam topçu atışı sırasında henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama meydana gelmişti.

Fotoğraf: Erçin Top - aa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit askerlerin sayısının 7’ye yükseldiğini duyurdu. Erdoğan patlamada 25 askerin de yaralandığını belirtti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.