vatandaşlık ucuzladı

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

Yabancılar bitmemiş konut projelerinden aldıkları devir satış sözleşmesini notere götürmeleri halinde vatandaşlık alabilecekler. en az 250 bin dolar

YABANCILARIN vatandaşlık hakkı için konut alma limitleri 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülürken, gayrimenkulün satışı için noter huzurunda söz verilmesi de yeterli olacak.

Türk Vatandaşlığı Kanunu’nda yapılan değişikliğe göre, 250 bin dolarlık taşınmazın peşin olarak satışının vaat edilmesi vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak. Yabancıların 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı karşılığı Türk vatandaşlığı kazanması uygulamasında, gayrimenkulün satış vaadi de geçerli olacak. Resmî Gazete’nin dünkü sayısında yer alan Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapan yönetmeliğe göre, söz konusu tutarda taşınmazın peşin olarak satışının vaat edildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin üç yıl süreyle devri ve terkini yapılamayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edilmesi de vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.