BEKA SORUNU VARSA CARE HUKUK ve DEMOKRASI

DEMOKRASİ VE HUKUK GÜÇLÜ OLSUN Kİ, BEKA SORUNLARINA KARŞI ÇOK DAHA KUVVETLİ OLALIM.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

EKONOMİ İÇİN DE DEMOKRASİ

İYİ PARTİ kurucularından Aydın Milletvekili Aydın Sezgin: “Bugün Türkiye’deki rejim demokrasi değil. Demokrasiyi, hukuku kurtarmak lâzım. Uğruna mücadele verdiğimiz alanlar bunlar. Ekonomi fevkalade önemli, ama onun gelişmesi için de demokrasinin ve hukukun güçlendirilmesi icap ediyor.”

AKP ve MHP GİBİ BAKMIYORUZ

“EĞER Türkiye için bir beka sorunu söz konusuysa, biz AKP ve MHP gibi bakmıyoruz. Onlar ‘Ülkenin beka sorunu var, demokrasi ve hukuku ortadan kaldırın’ diyorlar; bizse tam tersine ‘Hayır, demokrasi ve hukuku güçlendirelim ki, beka sorunlarına karşı çok daha kuvvetli olalım’ diyoruz.”

MHP-AKP İttİfakının sık sık vurguladığı ‘beka sorunu’ hakkında konuşan İYİ Parti kurucularından Aydın Milletvekili Aydın Sezgin, “Eğer Türkiye için bir beka sorunu söz konusuysa demokrasi ve hukuku güçlendirelim ki, beka sorunlarına karşı çok daha kuvvetli olalım” ifadelerini kullanıyor. İYİ Parti kurucularından Aydın Milletvekili Aydın Sezgin

T’24’te gazeteci Şirin Payzın’ın sorularını cevapladı. Sezgin, “Payzın’ın, “Beka sorunu aslında MHP-AKP ittifakının da dilinden düşürmediği bir mesele. Bu konularda bir formül, çözüm üretmeden yeni bir şey vaat etmeden sırf milliyetçilik, popülizm ve beka üzerinden AKPMHP ittifakının üzerine çıkabilir misiniz?” sorusuna şu cevabı verdi; “Öyle mi okuyorsunuz bizim söylemimizi? Tam tersine, sürekli yok edilmeye çalışılan demokrasiden bahsetmek lazım. Bugün Türkiye’deki rejim demokrasi değil. Onun için, ben biraz önce demokrasinin bekasından bahsettim. Demokrasiyi, hukuku kurtarmak lâzım. Bizim dayandığımız unsurlar bunlar. Uğruna mücadele verdiğimiz alanlar bunlar.

AYDıN SEZGİN

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Sezgin

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.