Sarı yelekliler şimdi de Belçika’da

FRANSA’DA hükümet karşıtı ‘sarı Yelekliler’ protestolar için Yine sokaklara çıktı. polisin 400’DEN FAZLA protestocuyu Gözaltına Aldığı Bildirildi.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

Fransa’dan sonra Belçika’da da “sarı yelekliler” hükümete geri adım attırdı ve protestoları ile, akaryakıta yapılan zamlara engel oldu.

Fransa’da hükümet karşıtlarından oluşan Sarı Yelekliler hareketinin ülke çapında dün ve bugün sürecek dev protestolar düzenlendi. Başşehir Paris’te polisin gösterilere biber gazıyla müdahale ettiği, protestocular ve “geri çekilin” anonsu yapan güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandığı bildiriliyor.

Paris emniyeti, Champs Elysees’de toplanan 1500’e yakın protestocudan bazılarının gözaltına alındığını duyurdu. Ülkede 90 bine yakın, Paris’te 8 bine yakın görevli sokaklarda. Eyfel Kulesi dahil pek çok turistik mekân kapalı.

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner protestolar öncesi “şiddete müsamaha göstermeyeceğiz” uyarısında bulunmuş, protestocuların kaygılarını dikkate alarak akaryakıt vergisi zammını iptal ettiklerini vurgulamıştı. Ancak zammın iptali protestocuların öesini dindirmedi. Paris - aa

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.