İade etmeme gerekçeniz ne?

TBMM’YE soru önergesi veren SAADET Partisi istanbul Milletvekili n. Cihangir islam, MAHKEME süreçlerinde BERAAT etmiş Kişilerin ‘göreve iade edilmeme gerekçelerini’ sordu.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA - ÜLKER YILMAZ CABA [email protected]

saadet Partisi İstanbul Milletvekili N. Cihangir İslam, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yazılı olarak cevaplaması talebiyle TBMM’YE bir soru önergesi verdi. “KHK ile ihraç edilen kaç kişi işlerine iade edilmiştir?” diye soran İslam, göreve iade edilmeme gerekçeleri hakkında bilgi istedi.

saadet Partisi İstanbul Milletvekili N. Cihangir İslam Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yazılı olarak cevaplaması istemiyle TBMM’YE bir soru önergesi verdi. “KHK ile ihraç edilmiş kaç kişi işlerine iade edilmiştir?” diye soran İslam, göreve iade edilmeme gerekçeleri hakkında bilgi istedi. İslam’ın soru önergesinde şu ifadeler yer aldı; “15 Temmuz 2016 yılındaki darbe girişiminden sonra yürürlüğe giren Olağanüstü Hal uygulaması kapsamında çıkarılan 37 adet Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile toplamda 125 bin 806 kişi kamudan ihraç edilmiştir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.