Zam haberi, ilâcı piyasadan çekti

TEİS BAŞKANı nurten Saydan, Eczane poşetlerİnİn ücretsİz olduğunu, ANCAK poşetlere Koyacağımız İlâçları BULMAKTA zorluk ÇEKTİKLERİNİ Söyledİ.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

TEIS Başkanı Saydan, bazı ilaçların bulunamamasıyla ilgili, "Bazı ilâçların piyasada bulunmamasının en büyük nedeni ilâç irmaları ve ecza depolarının iyat artışının yürürlüğe gireceği 19 Şubat tarihine endeksli olarak üretim ve sevkiyat planlaması yapmalarıdır” dedi.

türkiye Eczacı İşverenleri Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, “Eczane poşetleri sağlık için ücretsiz oldu ancak poşete koyacak ilâç bulamıyoruz.” dedi. Gece nöbetçi eczaneye giden her 100 hastadan 20’sinin ilâç yokluğundan geri döndüğüne dikkat çeken Saydan, “Eczane poşetleri vatandaş sağlığı için ücretsiz olmuştur. Lâkin hasta vatandaşlarımız için poşetlere koyacağımız ilâsçları bulmakta zorluk çekiyoruz” diye konuştu. TEİS, eczanelerde ve piyasada ilaç bulunamadığına dikkat çekerek, meselenin hızla bir halk sağlığı sorunu olmaya doğru gittiğini söyledi. Evrensel’in haberine göre Saydan, gece nöbetçi eczaneye gelen her 100 hastadan 20’sinin ilaç yokluğundan geri döndüğünü belirtti.

TEİS Başkanı Nurten Saydan, “Eczane poşetleri sağlık için ücretsiz oldu, ancak poşete koyacak ilâç bulamıyoruz.” dedi.

TEİS Başkanı Nurten Saydan

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.