CLA ile başladı

Yeni Asya - - OTOMOBIL -

LÜKS segment satışları 2018 yılında yüzde 3,3 oranında gerileme gösterirken, D segmentinin başarılı temsilcisi toyota Camry liderliğini korumayı başardı. Dünya çapında D segmentindeki otomobil satışları 2018 yılında 9.52 milyon adet olarak gerçekleşirken, 2017 yılında da bu segmentin lideri olan Camry, yüzde 4.2’lik artış ve 672 bin 594 adetlik satış ile zirvedeki yerini sağlamlaştırdı. Bu yılın ilk çeyreğinden itibaren 14 yıllık aradan sonra hibrit versiyonuyla Avrupa’da yeniden satışa sunulacak olan 8’nci nesil lüks Camry ile toyota’nın Avrupa’daki hibrit ürün gamı 8’e çıkacak.

Mercedes-benz, yeni CLA Modelini LAS VEGAS’TA gerçekleştirilen Tüketici elektroniği Fuarı (ces) 2019 kapsamında TANıTARAK yeni yıla Başlangıç yaptı. MERCEDES-BENZ EQC

MERCEDES BENZ, CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) 2019’da tasarım ikonu olarak konumlandırdığı Yeni CLA’Yı tanıttı. Fuarda Mercedes-benz Cla’nın dünya tanıtımını yapılırken, marka Mercedesbenz EQC ve Vision URBANETIC olmak üzere iki ABD lansmanına da ev sahipliği yaptı. Kamyon Ürün Grubu ise fuarda geleceğe yönelik otonom sürüş stratejisiyle ilgili önemli yenilikleri paylaştı.

Mercedes-benz, tasarım ikonu olan yeni CLA modelini Las Vegas’ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2019 kapsamında tanıttı. Dört kapılı kompakt coupé ile tamamen yeni bir segment oluşturan Mercedes-benz, markaya yeni müşteriler kazandıran ve markanın gençleşme stratejisinde önemli bir rol üstlenen ilk nesil Cla’dan 750.000 adet satarak çok büyük bir başarıya imza attı. Yeni CLA, ilk neslin temel tasarım karakteristiğini koruyarak bünyesinde barındırdığı yenilikçi teknolojilerle yerini aldığı neslin başarısını daha da ileriye taşıyacak. Mercedes-benz Cla’nın dünya lansmanının yanında, ayrıca elektrikli Mercedesbenz EQC ve devrim niteliğindeki Vision URBANETIC mobilite konseptinin de ABD tanıtımı yapıldı. Daimler’de yeni bir mobilite çağının başlamasının sembolü niteliğinde olan tamamen elektrikli Mercedes-benz EQ serisinin ilk üretim modeli Mercedesbenz Eqc’nin ABD tanıtımı da gerçekleşti. Kesintisiz, net ve renkli vurgulara sahip tasarımıyla öne çıkan Mercedesbenz EQ markası, yenilikçi lüks (Progressive Luxury) tasarım dilini kullanırken, yenilikçi elektrikli otomobil görünümünün de öncülüğünü yapıyor.

VİSİON URBANETIC

Kullanım amacına uygun, verimli ve süreklilik vaat eden yapısıyla Vision URBANETIC geleceğin şehir içi mobilitesine tamamen yenilikçi, etkin bir çözüm sunuyor. Esnek otonom sürüş platformu Cargo Modülü ile ürün taşımacılığına ve People-mover Modülü ile ise yolcu taşımacılığına hizmet ediyor. Elektrikli güç ve aktarma‚ sıfır emisyonlu ve neredeyse tamamen sessiz lokal bir mobilite çözümü sunuyor.

OTONOM KAMYON STRATEJİSİ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.