AILEYI KURTARALIM

istanbul müftüsü hasan Kamil Yılmaz, Türkiye’de “Güçlü bir aile yapımız var” diye övünüldüğünü, ancak diziler ve filmler yoluyla bu yapının bozulmaya başladığına dikkat çekti.

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

GENÇLERE SAHİP ÇIKILSIN

Aile yapısının korunması gerektiğini hatırlatan İstanbul Müüsü Yılmaz, “Evlenme yaşı yukarı çekiliyor, boşanmalar artıyor. Ailenin bizde de kaygı verici noktalara gelmeye başladığını bilmeli, hem aileye hem de çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. O yüzden gençlerimizi ve gençliğimizi önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

MANEVÎ DEĞERLERLE DONATALIM

Yılmaz şöyle devam etti: “Neslimizin manevî değerlerimizle bezenmesi geleceğimizin teminatıdır. Genç nesilleri olan milletler beka kaygısı taşımazlar. O yüzden nesillerimize sahip çıkmamız, aileyi korumamız, aileyi korurken çocuklarımızın da millî ve manevî değerlerimizle donanmasını sağlamamız olmazsa olmazımızdır.”

istanbul Müüsü Hasan Kamil Yılmaz, Türkiye’de “Güçlü bir aile yapımız var” diye övünüldüğünü ancak Batı’nın bireyselci felsefesinin diziler ve filmler yoluyla halkı olumsuz etkilemeye başladığını belirterek, “Evlenme yaşı yukarı çekiliyor, boşanmalar artıyor. Ailenin bizde de kaygı verici noktalara gelmeye başladığını bilmeli, hem aileye hem de çocuklarımıza sahip çıkmalıyız” diye konuştu. Müülükten yapılan açıklamaya göre, Yılmaz, Beykoz Kavacık Yıldırım Bayezit Camii’nde gençlerle sabah namazında buluştu. Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, millet olmanın temel esasları olduğunu ve bunların başında dinin geldiğini anlattı.

İstanbul Mütüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Beykoz Kavacık Yıldırım Bayezit Camii'nde gençlerle sabah namazında buluştu. Yılmaz, burada konuşma yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.