50. YIL HATIRASI

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA - Yeni Asya’dan Size [email protected]

Gazetemizin 50. kuruluş yıldönümü için kısmetse 24 Şubat’ta gerçekleştirmeyi düşündüğümüz özel faaliyetin hazırlıkları devam ediyor.

Bu maksatla davetlilerimiz için hazırladığımız Yeni Asya’nın Manevî Mimarı-zübeyir Gündüzalp adını taşıyan kitap baskıya verildi.

Eser, dört ana bölümden oluşuyor:

* Bediüzzaman, Risale-i Nur ve neşriyat * Zübeyir Gündüzalp, neşriyat ve Yeni Asya * Risale-i Nur’dan Zübeyir Gündüzalp imzalı metinler

* Zübeyir Gündüzalp’in Not Defterinden Altın Prensipler.

Kitapta geçen sene 50. yıldönümünü kutladığımız haftalık gazetemiz İttihad’la başlayıp günlük Yeni Asya ile devam eden yarım asırlık neşriyat serüveninin önemli kilometre taşları, tarihe düşülmüş kayıtlar ve nurlu hatıralar eşliğinde aktarılıyor.

Üstad Bediüzzaman Said Nursî’den Zübeyir Gündüzalp’e ve oradan günümüze uzanan hizmet çizgisinin neşriyat boyutu bir kez daha hatırlatılıyor.

Dış kısmı şömizle kaplanacak olan hediye kitabımız davetiye yerine geçecek ve isme yazılı olacak.

50. yıl logosunu taşıyan kitap, özel bir 50. yıl hatırası vasfını taşıyacak ve 50 TL karşılığında edinilebilecek.

Davetiye-kitap aşağıdaki iletişim adreslerinden talep edilebileceği gibi, mahallerinde satış mağazaları, büro ve temsilciliklerimizden de temin edilebilecek.

30 Ocak’a kadar bize ulaşan isimler, kişiye özel olarak kaligrafik olarak yazılacak.

[email protected]

Yen Asya whatsapp hattı: 0546 539 13 69

Fax: 0(212) 652 02 47

***

ADANA KİTAP FUARI

Yeni hizmet döneminde Manisa ile başlayıp Eskişehir, Rize, İstanbul TÜYAP, Şanlıurfa, Mersin ve Van’la devam eden kitap fuarı katılımlarımızın son durağı Adana.

Gazetemizdeki haberlerden takip ettiğimiz gibi orada da Risale-i Nur ve Yeni Asya başta olmak üzere yayınlarımızın ilanat ve tanıtımı yapılıyor ve büyük ilgi görüyor.

Emek veren ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz.

ANKARA’DA NEŞRİYAT TOPLANTISI

Türkiye Neşriyat Komisyonumuz geçen Cumartesi günü Ankara’da toplanarak yeni dönemdeki proje ve çalışmaları görüşüp değerlendirdi.

Özellikle malûm ekonomik şartların getirdiği ilave zorlukları aşmak için, geçmişteki benzer hallerde olduğu gibi, yine hizmetlerimize ve gazetemiz başta olmak üzere yayınlarımıza bir seferberlik anlayışı içinde çok daha fazla sahip çıkmamız gerektiği bir defa daha vurgulandı.

Kutlular Ağabeyin de ifade ettiği üzere, şimdiye kadarki sıkıntıları nasıl cemaatimizle birlikte aştıysak, halihazırdaki zorlukları da yine aynı beraberlik ve kararlılıkla aşacağımız gerçeğinin altı tekrar çizildi.

Bu duyarlılıkla hep birlikte hizmet bayrağını dalgalandırmaya devam inşaallah.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.