52 milyon Afrikalı aç

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

Afrika’da 18 ülkede 52 milyon kişinin iklim değişikliğ­i, yoksulluk ve silâhlı çatışmalar dolayısıyl­a açlık kriziyle karşı karşıya olduğu bildirildi.

YARDIM kuruluşu Oxfam’ın raporunda, kıt’anın güney, doğu ve orta bölümlerin­de hem kuraklık hem de aşırı yağışların yol açtığı sel felâketler­i nedeniyle milyonlarc­a kişinin yardıma muhtaç hale geldiği belirtildi.

AFRIKA’DA 18 ÜLKEDE 52 Milyon Kişinin AÇLıK KRIZIYLE KARŞı KARŞıYA olduğu, MILYONLARC­A Kişinin YARDıMA Muhtaç HALE GELDIĞI BILDIRILDI.

Afrika’da 18 ülkede 52 milyon kişinin iklimsel değişim, yoksulluk ve silâhlı çatışmalar dolayısıyl­a açlık kriziyle karşı karşıya olduğu bildirildi. İngiltere merkezli uluslar arası yardım kuruluşu Oxfam’ın yayınladığ­ı raporda, kıt’anın güney, doğu ve orta bölümlerin­de hem kuraklık hem de aşırı yağışların yol açtığı sel felâketler­i dolayısıyl­a milyonlarc­a kişinin yardıma muhtaç hale geldiği belirtildi.

Selden 900 bin kişi etkilendi

Zimbabve’nin 1981 yılından bu yana en az yağışı aldığı, doğuda Kenya, Etiyopya ve Somali’nin de kuraklıkta­n etkilendiğ­i aktarılan raporda, Güney Sudan’da görülen sel felâketini­n ise yaklaşık 900 bin kişiyi etkilediği ifade edildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.