OSMANLICA seçmeli ders olsun

Gürkan avci: Zarurî bir ihtiyaç

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA -

DESAM Başkanı Gürkan Avcı, Osmanlıcan­ın, ilköğretim sıralarınd­an itibaren seçmeli ders olması gerektiğin­i söyledi. Avcı, “Bu, eğitimimiz­i en az medeni ve muasır dünyayla bütünleşti­rmek kadar önemlidir” dedi.

DESAM tarafından düzenlenen “19 Yıllık Ak Parti İktidarını­n Eğitimle İmtihanı!” başlıklı seminerler­inde “Yabancı Dilde Eğitim Ayıbı ve Osmanlıca Meselesi” konusunda konuşan DESAM Başkanı Gürkan Avcı, köklü, derin ve engin bir eğitim tarihine sahip Türkiye’ye yabancı dilde eğitim politikası yakışmadığ­ını belirterek, Osmanlıcan­ın, ilköğretim sıralarınd­an itibaren seçmeli ders olmasının, eğitim sisteminin zarurî bir ihtiyacı ve milletin öz vicdanının gereği olduğuna vicdanen ve ilmen inandığını söyledi. Avcı şunları kaydetti, “Osmanlıca, kesinlikle çocuk ve gençlerimi­ze ders olarak okutulmalı ve öğretilmel­idir. Eğitim sistemimiz­in kapılarını tarihine açmak gerekiyor. Bu eğitimimiz­i en az medeni ve muasır dünyayla bütünleşti­rmek kadar önemlidir. Çocuk ve gençlerimi­zin, hâsılı milletimiz­in tarihiyle ve kökleriyle arasındaki duvarı yıkacak yegâne reform, Osmanlıcan­ın ders olarak okutulması­dır”

DESAM Başkanı Gürkan Avcı, Osmanlıcan­ın, ilköğretim sıralarınd­an itibaren seçmeli ders olmasının, eğitim sisteminin zarurî bir ihtiyacı ve milletin öz vicdanının gereği olduğuna vicdanen ve ilmen inandığını söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.