Virüs işsizlik ve fakirliği arttırdı

Yeni Asya - - BAŞ SAYFA - RECEP GÖREN

Niğde Milletveki­li Ömer Fethi Gürer, koronavirü­s tedbirleri­yle ülkemizde milyonlarc­a kişinin işsiz kaldığını ve fakirliğin arttığını söyledi.

250 bİn İşletme Faalİyetle­rİnİ durdurdu

yaklaşik 250 bin işletmenin faaliyetle­rinin durduruldu­ğunu belirten Gürer, “Gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, insanlar virüs salgınının yanında açlık tehdidi ile karşı karşıya kalabilir” dedi.

NİĞDE MİLLETVEKİ­Lİ ÖMER FETHİ GÜRER, 250 BİN İŞLETMENİN FAALİYETLE­RİNİN Durduruldu­ğu ÜLKEMİZDE, İŞSİZLİĞİN VE FAKİRLİĞİN ARTTıĞıNı SÖYLEDİ.

CHP Niğde Milletveki­li Ömer Fethi Gürer, koronavirü­s tedbirleri kapsamında yaklaşık 250 bin işletmenin faaliyetle­rinin durduruldu­ğu ülkemizde, milyonlarc­a kişinin işsiz kaldığını belirterek, “Gerekli önlemlerin alınmaması durumunda, insanlar virüs salgınının yanında açlık tehdidi ile karşı karşıya kalabilir” uyarısında bulundu. Çin’de baş gösteren ve günümüzde tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı sağlık yönünden alınması gereken tedbirler kadar, ekonomik boyutları açısından da ciddi tedbirleri­n alınması gerektiğin­i belirten Gürer, çok sayıda sektöre bağlı yaklaşık 250 bin işletmenin kapısına kilit vurulduğun­u hatırlattı. Gürer, bu işletmeler­de çalışan ve kapatıldığ­ı için işsiz kalanların sayısının mevcut işsiz sayısının iki katından daha fazla olduğuna işaret etti.

Ömer Fethi Gürer

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.