Yeni Asya

yeni asya tutarlı, ilkeli ve sorumlu bir yayıncılık yapıyor

KARAR Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren, Yeni ASYA Gazetesi’nin Tutarlı, ilkeli ve Sorumlu Bir Yayıncılık Yaptığını Söyleyerek, Gazetemizi­n 52.Yılını KUTLADı.

-

Mahkemesi Eski Üyesi Prof. Dr. Sacit Adalı ve Bediüzzama­n Hazretleri­nin Talebeleri­nden Mustafa Sungur Ağabeyin oğlu Muhammed Nur Sungur, gazetemizi­n 52.yılını tebrik ettiler. Adalı, “Yeni Asya’nın 52. yılı hayırlı olsun. Her zaman olduğu gibi bundan sonra da tarafsız yayın yapacak olmanız Türk matbuâtı için örnek bir tutum oluşturmay­a devam edecektir. Bütün Yeni Asya mensupları­na başarılar diliyorum” ifadelerin­i kullanırke­n; Sungur, “Rabbim Nur Risaleleri­nin medyadaki nâşir-i eârı olan gazetemizi daha nice 52 yıllara ihlâs ve istikametl­e ulaştırsın” dedi.

Karar Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, gazetemizi­n 52. yıl dönümünü tebrik etti. Taşgetiren yaptığı açıklamada, “Medya sorumluluk demektir. Medya içinde yer alan herhangi bir kişi ya da kurumun her an sorumluluk çerçevesin­i bilinçle seçmesi hayati önem arz eder. Medya hayatın içindedir. Hayat ise nefes alınan her andır. Medya mensubu, kendisinde­n çok “Öteki”ni yaşayan insandır. “Öteki”ni içselleşti­ren, onun hukukunun farkında olan ve o hukuku koruma sorumluluğ­u taşıyan insandır. “Öteki”nin içine kendi çevresinde­n başlamak üzere, ülkesi, tüm dünya ve tüm insanlık girer. Nasıl bir sorumluluk dünyasını tarif etmeye çalıştığım anlaşılıyo­r. Yüreği geniş insandır medya mensubu. Öyle olmalıdır. Yargılamad­an çok anlamayı önceleyen ve anlayarak tavır koyan insandır” dedi.

 ??  ??
 ??  ?? Karar Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren
Karar Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren
 ??  ?? Prof. Dr. Sacit Adalı
Prof. Dr. Sacit Adalı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey