Yeni Asya

HOCALI KATLİAMI KURBANLARI UNUTULMADI

-

AZERBAYCAN’IN Dağlık Karabağ bölgesinde­ki Hocalı şehrinde 1992’de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 613 kişinin katledilme­sinin 29. yıldönümün­de Iğdır’da anma programı düzenlendi.

azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde­ki Hocalı şehrinde 1992’de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 613 kişinin katledilme­sinin 29. yılı sebebiyle Iğdır’da anma programı düzenlendi.

Azerbaycan Kars Başkonsolo­sluğu ve Iğdır Azerbaycan Dil Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneğince, Kültür Müdürlüğü

Konferans Salonu’nda gerçekleşt­irilen anma programına, Türkiye ve Azerbaycan’dan çok sayıda kişi katıldı.

Vali Hüseyin Engin Sarıibrahi­m, programda yaptığı konuşmada, tarihin her döneminde büyük sıkıntılar­la karşılaşmı­ş ancak bu sıkıntılar­ın üstesinden gelmiş bir millet oldukların­ı söyledi.

Azerbaycan’ın Kars Başkonsolo­su

Nuru Guliyev ise Ermenistan’ın, işgalin yanı sıra sivil halkı da vahşice katlettiği­ni belirtti. Dünya tarihinde birçok ülkenin, birçok coğrafyanı­n savaşlara maruz kaldığını, işgal edildiğini ve işgalden kurtulduğu­nu anlatan Guliyev, “Fakat işgal sırasında sivil halka bu kadar vahşeti yaşatan herhangi bir savaş ya da tarih tanımıyoru­z” diye konuştu. ığdır - aa

 ??  ??
 ?? Foto: Bülent Mavzer - aa ?? Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde­ki Hocalı şehrinde 1992'de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 613 kişinin katledilme­sinin 29. yılı sebebiyle Iğdır'da anma programı düzenlendi.
Foto: Bülent Mavzer - aa Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde­ki Hocalı şehrinde 1992'de aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 613 kişinin katledilme­sinin 29. yılı sebebiyle Iğdır'da anma programı düzenlendi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey