Supercup 2017 draw
revealed
NORTH
Number of teams entered: 33 Number of teams through to round two: 16 Number of finalists from 2016 taking part: 1 – Team Trafford
Ackworth AC V AJ Tackle Adlington Angling Centre V Crown Tackle & Bait
Barton Kingfishers V Waterside AC A
Calder Angling V Strayside Anglers
Doncaster Fishing Centre Gold V Hyde Park AC
Doncaster Fishing Centre V Houghton Main AC
Fir Tree AS V St Anthony’s AC Black
Fisherman’s Way Bury V Thatch & Thistle AC Limehurst AC V Team Trafford St Anthony’s AC Blue V St Peter’s AS
Stainforth Angling Centre V Honeywell AC Barnsley Standish MG V Jacob’s AC Stockton Heath AC V Team Tackle Saver Waterside AC B V Westlands B Westlands A V Westlands C V Scunthorpe Pisces
Woolston Social Club V Alliance & Leicester Liverpool
MIDLANDS
Number of teams entered: 41 Number of teams through to round two: 20 Number of finalists from 2016 taking part: 4 – Bottisham AC; Ridgemere AC; JVAC AC; Woodhouse Angling Centre
Alvechurch Fisheries V Beaufort Four Babcock AC V Shipston AC Cromwell V Bottisham AC Evesham Jubilee V Shipston AC Baa Baas
Gladstone AC V Mill Tackle V Barnstone AC
Hosking’s Haulers V Dersingham AC JVAC V Westwood Lakes
Knighton AC V Oakham Hookers Gold
Lakeside V Wheatsheaf Stores Red Mulbarton DAA V Martham DAC Newmarket AC V Royal Exchange North Hykeham AC V Pellet Pots Poets AC V Ridgemere AC Radcliffe on Trent V Rivendell AC A Rivendell AC B V Long Eaton Fed Rutlanders V Oakham Hookers Vets S Jones AC V Ridgemere Rejects Wheatsheaf Stores Blue V Stoke on Trent AS
Woodhouse Angling Centre V Notts AA
Wyre Forest AC V DECCA AC
Number of teams entered: 54 Number of teams through to round two: 26 Number of finalists from 2016 taking part: 3 – Brunswick Bros AS; JL Tackle; Whitemoor Lakes
Bath Spartans Green V Chippenham AC
Bill’s Tackle Braintree V Billericay DAC
Brunswick Bros AS V Colchester Bait & Tackle V Elm Park & Hornchurch Carp Shop V Carshalton DAC Chard AC V Watchet AC Black Cheam Social Club V Croydon Postals Veterans V Dorking AS
Dorset Arms AC V Croydon Postals A
Edmonton & Tottenham AS V Magic Lakes AC
Exeter DAA V Haines Angling Green
Feltham & Twickenham Piscatorials V Comets AS Greenside AS V Riverside AC Haines Angling Black V Bath Spartans Yellow
HAPS AC V How End Blue Bedford Harefield Tackle V West Ewell AC How End Red V Queen’s Works Socials
Kennet Ospreys V Epsom Piscatorials Littlemore AS V Thatcham Gold Queen’s Works Legends V Johnson Matthey
Queen’s Works Matchmen V JL Tackle Ringwood DAA V Orchard Lakes B South Cerney B V Elgin AC South Cerney Gold V Swindon Isis Team Jinx Exeter V Watchet AC Red Team Martin V Blue Circle MG Team Reel Men V Broad Oak AC Whitemoor Lakes V Orchard Lakes A