MISSION BADGE WINNER
BASS SHORE
Noel Cashman, Cork, 10-2*, Tralee Paul Phillips, Teignmouth, 11-1*, Chesil Beach
Chris Voller, Haywards Heath, 9-1*, Bexhill-on-Sea
John Watson, Ashington, 6-0*, Dumfries & Galloway
Elliot White, Tedburn St Mary, 7-0, Slapton Sands
BASS BOAT
Robert Lowry, Ardd, 7-6, Shell Island
BREAM SHORE
Danny Cook, Castel, 7-14-4 gilthead, Castel Graham Drake, Plymouth, 7-9-8 gilthead, River Tamar
Lee Gillott, St Peter Port, 1-11-9 Couch’s, Pembroke
BREAM BOAT Rowland Hooper, Maidstone, 4-0, Weymouth COALFISH BOAT
Gavin Dodds, North Shields, 30-0, Cullivoe Darrin Limond, Huntly, 27-0, Cullivoe
COD BOAT All caught at Cullivoe Rick Bullimant, Dunoon, 24-0 Ralph Jones, Dunnon, 22-0 Steve Smith, Dunoon, 24-2 Richard Spence, Dunnon, 22-0
CONGER SHORE
Tyler Gretton, Haverfordwest, 20-0*, Haverfordwest
FLATFISH SHORE
Ian Jones, Wells, 2-5 Dover sole, Beer
FLATFISH BOAT
Paul Lonsdale, Dunnon, 38-0 halibut, Cullivoe
Jamie Samuel, Swansea, 4-0 plaice, Ladram Bay
LING BOAT
Colin Breen, Swansea, 24-0, Plymouth Paul Saunders, Llanelli, 31-0, Falmouth
MULLET SHORE
Allan Walters, Swansea, 2-9 golden grey, Llangennith
POLLACK SHORE
Gary Bonner, Derry, 6-2, Donegal Ricky Lapsley, Bonnybridge, 7-6*, Burnmouth
Harley Thompson, Jarrow, 6-0*, Loch Aline
POLLACK BOAT
Peter Davies, Llanllechid, 16-8, Holyhead Stuart Lambert, Dunoon, 17-5, Cullivoe Darrin Limond, Huntly, 18-0, Cullivoe
RAY SHORE
Iain Bickerstaff, Poole, 9-14 small-eyed*, Southbourne
Bob McLean, Newport, 11-4 thornback, Redwick
John Richardson, Gosport, 12-13 undulate*, Milford
Terry Selby, Lytchett Matravers, 11-12 thornback*, Bournemouth Michelle Symonds, Sandown, 10-4 undulate*, Atherfield
James Waygood, Watchet, 10-9 blonde*, Bossington
Daniel West, Sandown, 12-4 undulate*, Atherfield
Trevor West, Ryde, 11-2 undulate*, Yarmouth pier
RAY BOAT
Peter Allwell, Ardrossan, 185-0 common skate*, Portpatrick
Gail Baxter, East Kilbride, 198-0 common skate*, Loch Aline
Bob Blair, Fareham, 15-0 undulate*, Portsmouth
Steve Hurry, Waterlooville, 17-5 undulate, Chichester
Clive Hurst, Fareham, 11-12 undulate*, Portsmouth
Alan Knight, Walton-on Thames, 47-0 stingray*, Langstone Harbour
Peter Parkes, Milford, 15-6 undulate*, Keyhaven
Mark Preston, East Kilbride, 210-0 common skate*, Loch Aline
Trevor Sutch, Fareham, 12-8 undulate* & 5lb spotted*, Portsmouth
Steve Wardhaugh, Rowlands Gill, 210-0 common skate*, Oban
SHARK SHORE
Simon Blacher, Launceston, 15-5 spurdog*, Armadale
Clive Bonnet, Crowthorne, 10-1 smoothhound*, Bracklesham Carl Doble, Cymmer, 11-5 bull huss*, Port Talbot
Joseph Gamlin, Cardiff, 12-0 smoothhound*, Sully Island
Ian Gruncell, Westbury, 12-11 smoothhound, Morfa beach Derwyn Jones, Llanfairfechan, 11-0 bull huss, Menai Strait
Steve Lord, Hull, 20-8 smoothhound, Tunstall
David McCrorie, Gateshead, 14-0 smoothhound*, Morecambe pier Louis Watt, Hull, 12-0 smoothhound*, Withernsea
SHARK BOAT
Dave Colcough, Poole, 105-0 blue*, Penzance
Clement Elliott, York, 37-0 tope*, Hornsea Clive Hurst, Fareham, 15-0 smoothhound*, Portsmouth
Mike Lycett, Elton, 105-0 blue*, Milford Haven
William McLaughlin, Limavady, 13-12 bull huss*, Ballycastle
Pete Minns, Chester, 17-0 spurdog*, Portpatrick
Chris Mortimer, Newton-le-Willows, 70-0 blue*, Plymouth
Mark Nixon, Houghton Conquest, 76-0 blue*, Mevagissey
Jimmy Stewart, Distington, 11-3 smoothhound*, Silloth
WRASSE SHORE
Darren Griffin, Kilfennan, 3-13, Portrush
WRASSE BOAT
Andreas Aridas, Inverness, 1-2 cuckoo*, Burghead
Mike Leyland, Standish, 1-4 cuckoo*, Cork Sean McCaffrey, Scalloway, 1-3 cuckoo, Scalloway
John Thorne, Neath, 4-7*, Kilmore Quay Stewart Walker, Paisley, 1-9 cuckoo*, Scrabster