RUGBY RESULTS
INDIGO GROUP PREMIERSHIP: RGC 29 - 52 Cardiff.
WRU CHAMPIONSHIP: Ystalyfera 3 - 26 Bargoed.
WRU CHAMPIONSHIP CUP: Glam Wanderers 13 - 29 Ystrad Rhondda.
WRU CHAMPIONSHIP PLATE: Cardiff Met 29 - 17 Bedwas.
ADMIRAL NATIONAL LEAGUES, DIVISION 1 EAST: Dowlais 7 - 20 Nelson, Newbridge 8 - 3 Brynmawr (abandoned 20 mins), Pontypool Utd 53 - 10 Blaenavon, Senghenydd 25 - 19 Risca
DIVISION 1 EAST CENTRAL: Dinas Powys 12 - 21 St Joseph’s, Porth H 13 - 29 Rhydyfelin, Rumney 18 - 24 Mountain Ash, St Peter’s 24 - 7 Cambrian Welfare, Ynysybwl 16 - 17 Treorchy
DIVISION 1 NORTH: Bro Ffestiniog 17 - 40 Llangefni, Dinbych 5 - 61 Bala, Llandudno 32 - 24 Caernarfon, Nant Con 36 - 7 Bethesda, Ruthin 20 - 18 Pwllheli
ONE WEST CENTRAL: Bonymaen
22 - 13 Nantyffyllon, Dunvant 5 - 22 Ammanford, Kenfig Hill 56 - 0 Brynaman, Skewen 44 - 31 Birchgrove, Waunarlwydd 7 - 25 Tondu
DIVISION 1 WEST: Felinfoel 55
- 3 Pembroke, Gowerton 16 - 33 Llangennech, Newcastle Emlyn 40 - 6 Gorseinon, Penclawdd 7 - 50 Crymych, Yr Hendy 22 - 15 Whitland
DIVISION 2 EAST: Caerleon 7 - 39 Oakdale, Cwmbran 10 - 15 Abergavenny, Newport HSOB 39 - 22 Caldicot, Pill Harriers 35 - 5 Blackwood
DIVISION 2 EAST CENTRAL: Aberdare 13 - 14 Llantrisant, Cilfynydd 24 - 44 Abercwmboi, Cowbridge 25 - 12 Gilfach Goch, Llanishen 22 - 26 Caerphilly, Llantwit Fardre 28 - 18 Abercynon
DIVISION 2 NORTH: Colwyn Bay 36 - 7 Rhyl & District, Mold 50 - 12 Bangor
DIVISION 2 WEST CENTRAL: Morriston 18 - 22 Aberavon Quins, Porthcawl 20 - 22 Heol y Cyw, Resolven 48 - 10 Bridgend Sp, Ystradgynlais 40 - 22 Seven Sisters
DIVISION 2 WEST: Fishguard 8 - 17 Pontarddulais, Loughor 15 - 47 Mumbles, Nantgaredig 29 - 17 Kidwelly, Pontyberem 11 - 39 Carmarthen Athletic, Tycroes 5 - 21 Tenby United
THREE EAST A: Abertysswg 3 - 20 Rhymney, Deri 19 - 6 Llanhilleth, Garndiffaith 17 - 15 Abercarn, Machen 31 - 27 Blaina, RTB Ebbw Vale 7 - 23 Abertillery BG, Usk 29 - 7 Tredegar I’sides
DIVISION 3 EAST CENTRAL A: CR Cymry Caerdydd 30 - 15 Penygraig, Llanharan 40 - 18 Penarth, Old Illtydians 27 - 24 Canton, Pentyrch 38 - 10
Fairwater, Pontyclun 36 - 3 Cardiff Quins, Tylorstown 14 - 18 St Albans
DIVISION 3 NORTH: Holyhead 40 - 14 Pwllheli II, Llanidloes 33 - 0 Menai Bridge, Wrexham II 0 - 24 Ruthin II
DIVISION 3 WEST CENTRAL A: Baglan 6 - 26 Swansea Uplands, Cwmgors 0 - 33 Aberavon Green Stars, Nantymoel 8 - 29 Bryncoch, Vardre 26 - 24 Tonmawr
DIVISION 3 WEST A: Haverfordwest 17 - 11 Pembroke Dock Quins, Laugharne 38 - 18 Llanybydder, Llangwm 7 - 40 Aberaeron, St Clears 36 - 14 Cardigan
DIVISION 3 EAST B: Chepstow 59 - 0 New Tredegar, Hafodyrynys 21 - 5 New Panteg, Nantyglo 45 - 19 Bedwellty, Newport Saracens 20 - 8 Fleur De Lys, Whitehead 52 - 7 Trinant
THREE EAST CENTRAL B: Gwernyfed 10 - 23 Tonyrefail, Llandaff 30 - 24 Llantwit M, Llandaff N 21 - 44 Caerau Ely DIVISION 3 WEST CENTRAL
B: Briton Ferry 7 - 28 Maesteg, Cefn Cribwr 29 - 10 Glais, Crynant 38 - 17 Alltwen, Glyncorrwg 3 - 55 Bryncethin, Pontrhydyfen 22 - 28 Penlan
DIVISION 3 WEST B: Bynea 29 - 30 New Dock, Furnace 35 - 10 Llandybie, Llangadog 10 - 6 Cefneithin, Penygroes 36 - 14 Betws
THREE EAST C: Brynithel 5 - 13 Magor, Crumlin 82 - 7 West Mon, Hollybush
17 - 10 Beaufort, Pontllanfraith 17 - 14 Crickhowell
DIVISION 3 EAST CENTRAL C: Cardiff S 62 - 17 Whitchurch, Ferndale 48 - 14 Cardiff Int, Sully V 62 - 17 Tref y Clawdd
THREE WEST CENTRAL C: Pontyates 29 - 12 Ogmore V, Tonna 37 - 6 S Gower
DIVISION 3 EAST D: Girling 45 - 17 Cwmcarn United, Old Tyleryan 0 - 24 Trefil