The results
Barkham
Joseph Barley, Cons, 982
Adrian Betteridge, Lib Dems,
1018
Joseph Boadu, Lib Dems, 964 George Evans, Cons, 973
Asad Feroz, Greens, 322
Jane Francis, Labour, 257 Sebastian Graabek, Cons, 840 Tim Jinkerson, Labour, 202 Annette Medhurst, Labour, 242 Heather Richards, Lib Dems, 940 Spoilt 7
Turnout 32.22%
Bulmershe
Paul Barton, Lib Dems, 632
Will Evans, Labour, 576
Sheila Jordan, Lib Dems, 467 Kirsten McFarlane, Labour, 591 Stephen Nash, Lib Dems, 584 Yusra Salman, Cons, 1173
Gary Shacklady, Greens, 542 David Sharp, Labour, 510 Alison Swaddle, Cons, 1468 Shahid Younis, Cons, 1318 Spoilt 18
Turnout 40.19%
Emmbrook
Basit Alvi, Lib Dems, 1562 Rachel Bishop-Firth, Lib Dems,
1760
Barrier Callender, Labour, 336 John Ferguson, Labour, 291 Marilyn Groves, Labour, 293 Kate Haines, Cons, 918
David Lee, Cons, 1069
John McDermott, Cons, 813 Lauren Seymour, Greens, 369 Imogen Shepherd-DuBey, Lib
Dems, 1736
Spoilt 22
Turnout 40.65%
Evendons
Mark Ashwell, Lib Dems, 1668 Jeff Cant, Cons, 873
Colin Heath, Labour, 284 Martin Jeater, Cons, 839
Alwyn Jones, Labour, 324 Adrian Mather, Lib Dems, 1552 Mary Morris, Labour, 306
Lou Timlin, Lib Dems, 1580 Jasmine Waters, Cons, 876 Spoilt 22
Turnout 41.21%
Finchampstead
Judy Clark, Labour, 246
David Cornish, Lib Dems, 1635 Fiona Dignan, Lib Dem, 1404 Becky Eytle, Lib Dem, 1498 Peter Harper, Cons, 1677
Ian Hills, Labour, 196
Charles Margetts, Cons, 1715 Rebecca Margetts, Cons, 1707 Grace Tapping, Labour, 238 Spoilt 24
Turnout 44.82%
Hawkedon
Rohit Ahlawat, Cons, 1413
Mark Craske, Labour, 527 Melanie De Jong, Lib Dems, 1356 Guy Grandison, Cons
1274
David Hare, Lib Dems, 1433
Tim Holton, Cons, 1293
Carmel Law-Sinha, Labour, 386 Harry McKeown, Labour, 338 Andrew Mickleburgh, Lib Dems,
1355
Spoilt 13
Turnout 42.22%
Hillside
Salman Afzal, Cons, 1263
Evan Ainsworth, Labour, 421 Ryan Browne, Lib Dems, 1307 Moses Iyengunmwena, Cons,
1399
Pauline Jorgensen, Cons, 1699 Alistair Neal, Lib Dems, 1324 Jacqueline Rupert, Labour, 305 Hari Sarasan, Labour, 401 Caroline Smith, Lib Dem, 1376 Harrison Watson, Greens, 353 Spoilt 14
Turnout 46.65%
Loddon
Greg Bello, Labour, 1338
David Bragg, Cons, 1033
Ally Fraser, Lib Dems, 254 Alex Freeney, Labour, 1159 Alex Heap, Lib Dems, 406 Irene Khayinza, Lib Dems, 240 Abdul Loyes, Cons, 869
Majid Nagra, Labour, 1316 Bill Soane, Cons, 1003
Spoilt 23
Turnout 40.23%
Maiden Erlegh
Vikram Duhan, Labour, 959 Wazir Hussain, Cons, 1110
Norman Jorgensen, Cons, 1187
Samuel Langlois, Greens, 493 Richard McKenzie, Labour, 1026 Ibrahim Mohammed,
Independent, 336
Stephen Newton, Lib Dems,
1182
Andy Ng Siu-Hong, Lib Dems,
1162
Madhu Ranga, Cons, 956
Tony Skuse, Labour, 898
Mike Smith, Lib Dems, 1133 Spoilt 21
Turnout 46.07%
Norreys
Rachel Burgess, Labour,
1398
Phil Cunnington, Cons, 963 Warren Dixon, Lib Dems, 495 Lisa Fairweather, Cons, 853 Matteo Fumagalli, Lib Dems, 524 Sara Gillman, TUSC, 69
Roger Greer, Cons, 786
Nagi Nagella, Labour, 1063
Paul Sayers, Lib Dems, 421 Marie-Louise Weighill, Labour,
1128
Spoilt 14
Turnout 39.59%
Shinfield
Varinder Anand, Labour, 867 Sarah Bell, Labour, 997 Nicola Brock, Lib Dems, 397 Shanks Garg, Lib Dems, 405 Andrew Gray, Labour, 923 Hilary Pollock, Cons, 855 Jackie Rance, Cons, 868 Vishal Srinivasan, Cons, 881 Bob Wharton, Lib Dems, 253 Spoilt 17
Turnout 33.36%
South Lake
James Bourke, Cons, 1056
Tom Clark, Labour, 616
Ann Dally, Labour, 571 Michaela Dalton, Cons, 994 Kay Gilder, Cons, 1180
Nigel Harman, Lib Dems, 1008 Stevie Horton, Labour, 435 Carol Ann Jewell, Lib Dems,
1065
Beth Rowland, Lib Dems, 1080 Spoilt 19
Turnout 38.58%
Spencers Wood
Tom Blomley, Greens, 418 Dave Edmonds, Cons, 1103 Will Gale, Labour, 252 Catherine Glover, Lib Dems,
1189
Stuart Hooper, Labour, 224 Chris Johnson, Lib Dems, 1020 Stuart Munro, Cons, 1077 Anthony Pollock, Cons, 1047 Dominic Rider, Lib Dems, 856 June Taylor, Labour, 259
Spoilt 18
Turnout 35.38%
Thames
Sam Akhtar, Cons, 1416
Stuart Crainer, Labour, 380 Michael Firmager, Cons, 1186 Katrin Harding, Lib Dems, 1217 Tracy Hugman, Labour, 355 Paddy Power, Lib Dems, 1027 Brian Scott, Labour, 317
Wayne Smith, Cons, 1284
Yonni Wilson, Lib Dems, 1152 Spoilt 12
Turnout 41.52%
Twyford, Ruscombe and Hurst
Martin Alder, Lib Dems, 2027 Martijn Andrea, Lib Dems, 2008 Merv Boniface, Greens, 453
Stephen Conway, Lib Dems, 2456
Malcolm George, Cons, 576 John Jarvis, Cons, 719
Roy Mantel, Labour, 211 Rona Noble, Labour, 250 Peter Tang, Labour, 170 Grant Woolner, Cons, 579 Spoilt 14
Turnout 43.09%
Wescott
Jane Ainslie, Lib Dems, 1318
Dave Chapman, Greens, 433 Rob Comber, Lib Dems, 1202 Chris Cooke, Lib Dem, 990 Andy Croy, Labour, 661
Paula Montie, Labour, 392 Gregor Murray, Cons, 964 Aaron Pearson, Labour, 370 James Pett, Cons, 879
Raj Sharma, Cons, 791
Spoilt 7
Turnout 37.37%
Winnersh
Prue Bray, Lib Dems, 1703
Anne Chadwick, Cons, 755
Paul Eastaugh, Labour, 301 David Evans, Labour, 305
Paul Fishwick, Lib Dems,
1460
John Gillman, TUSC, 83
Allan Murungi, Labour, 263 Jonthan Pollock, Cons, 620 Rachelle Shepherd-Dubey, Lib
Dems, 1473
Martyn Washbourne, Cons, 603 Spoilt 14
Turnout 34.01%
Wokingham Without
Marc Brunel-Walker, Lib Dems,
1267
Ullakarin Clark, Cons, 958 David Davies, Cons, 1082
Alex Fry, Labour, 161
Joyce Lam, Labour, 181
Jordan Montgomery, Lib Dems,
1256
Jac Pluves, Labour, 137
Chris Salmon, Lib Dems, 977 Seona Turtle, Cons, 1117