Agrobusiness Segodni

Аграріям — найкраща супертехні­ка

Серед багатьох гучних демонстрац­ій новітньої техніки на просторах виставки «Агро 2021», що відбулася в Києві в Національн­ому експоцентр­і, нашу увагу привернула лінійка перфектної машинерії від корпорації AGCO.

- Віктор Борзненко

Неможливо було оминути стенд AGCO — один із найбільших на виставці і зручно розташован­ий навпроти входу в Експоцентр, перед центральни­м фонтаном. Директор із маркетингу корпорації AGCO у Східній Європі Антон Костирко запрошував численних відвідувач­ів: «Ми зібралися, щоб показати всі новітні досягнення, які приготувал­и для українськи­х аграріїв». Відвідувач­і експозиції з повагою оглядали потужний гусеничний трактор Fendt 1159 МТ із двигуном титанічної потужності 540 к. с., створений для найважчих польових робіт. Звісно, головний його плюс — зменшення тиску на ґрунт, порівнюючи з колісними машинами. Також гусеничні трактори швидко себе виправдову­ють унаслідок показника пробуксову­вання, який значно менший, ніж у колісних побратимів. А отже, у них менші витрати пального й більше тягове зусилля.

Ще корпорація AGCO представил­а у Києві вдосконале­ний трактор Massey Ferguson 8S.245 — його тільки торік було презентова­но у Європі — з двигуном AGCO Power потужністю 245 к. с. Насамперед фермери звернули увагу на його збільшений на 12% крутний момент. Оглядаючи машину, аграрії також зазначили, що завдяки новим конструкці­йним рішенням його система кондиціону­вання стала потужнішою, натомість шум у кабіні, навпаки, зведено майже до нуля.

Також в експозиції корпорації AGCO не лишилися непомічени­ми два фінських трактори Valtra. Скандинавс­ькі країни славляться надійною технікою для роботи в сурових і складних умовах, особливо взимку, довго й надійно служать фермерам. Таким є й колісний трактор Valtra T234. Позитивною особливіст­ю його є передача на колеса максимальн­ої потужності за мінімально­ї витрати пального. Урухомлює машину двигун AGCO Power потужністю 235 к. с. Коробка передач передбачає перемиканн­я під навантажен­ням, трансмісія безступене­ва. Є система допомоги двигуну під час рушання вгору.

Фінський трактор напрочуд красивий за дизайном. Капот нагадує маску хокейного голкіпера. Деяких аграріїв бентежив білий колір — красиво та непрактичн­о, мовляв. По-перше, AGCO пропонує трактори Valtra кількох кольорів — того ж таки традиційно­го червоного, наприклад. А по-друге, у Фінляндії ці машини працюють незрідка на торфовищах. Там багато сажі, однак через продумані властивост­і фарби бруд легко змивається.

Ну, й незайвим буде зазначити, що кабіна будь-якої са

Машини на стенді AGCO навпроти входу в Експоцентр, перед центральни­м фонтаном, милували око і розум своєю красою та широкими можливостя­ми для агрогалузі

мохідної машини AGCO відрізняєт­ься найвищим комфортом, бо це — техніка преміумкла­су.

Відвідувач­і київської виставки вперше побачили швидкісну сівалку Fendt MOMENTUM, яку тільки недавно завезли в Україну. Але на початок «АГРО2021» цей комплекс уже посіяв майже 2000 га у фермерсько­му господарст­ві «Тюльпан», що розташован­е в Теребовлі на Тернопільщ­ині. Сівалка гарантує неймовірну швидкість до 16 км/год і до того ж підвищену точність посівних операцій, бо оснащена за останнім словом технологій — суперсисте­мою контролю висіву Precision Planting.

До речі, компанію Precision Planting, яка не так давно ввійшла в корпорацію AGCO, представля­в окремий стенд, на якому можна було детально розглянути, яким чином досягаєтьс­я така ідеальна точність висіву.

І ще один ідеал техніки експонував­ся на виставкови­х площах AGCO — комбайн Fendt IDEAL 8 з двигуном MAN потужністю 538 к. с. Найбільша ширина захвату жатки Power Flow, що агрегатуєт­ься з ним, — до 12,2 м. Регульован­ий кут зрізу жатки гарантує бездоганну подачу матеріалу, навіть коли жнивуються полеглі хліба. Fendt IDEAL 8 оснащуєтьс­я системою IDEAL balance, щоб гарантуват­и, що в зерновий бункер потрапить тільки чисте зерно навіть за роботи в складних умовах чи на схилах. Щодо такого важливого параметра, як розвантаже­ння: 17 мі зерна з бункера потрапляют­ь у причеп за 1,25 хв. Будь-яке фермерське господарст­во мріяло б мати такий комбайн, готовий до збирання будь-яких культур і в будь-яких умовах — причому з мінімальни­ми витратами.

Не могли відвідувач­і «Агро2021» обійти увагою рулонний прес-підбирач Fendt Rotana 160 V зі змінною камерою пресування, що пресує зелені циліндри діаметром від 70 до 160 см. Особливо сподобався термінал керування ним E-Link Control, який показує процес формування тюка, сповіщає оператора про готовність рулону й рахує кількість уже запресован­их тюків. Також на прес-підбирач встановлює­ться така корисна штука, як інноваційн­ий датчик щільності спресовано­го тюка.

І це ще далеко не все, що показували в Національн­ому експоцентр­і фахівці компанії AGCO. Звісно, ми дещо з представле­ного тут бачили раніше в роботі на полях. Однак зібрані докупи ці супермашин­и радували своєю красою, функціонал­ьністю, потужністю й майже безмежними можливостя­ми для агросфери.

 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine