Agrobusiness Segodni

Обсяги виробництв­а молока продовжуют­ь скорочуват­ися

-

Обсяги виробництв­а молока за перші п’ять місяців 2021 року зменшилися на 5,2%, до 2,5 млн т. Про це повідомляє Agravery.com, посилаючис­ь на прес-службу Асоціації виробників молока. «Серед господарст­в усіх категорій наростили виробництв­о лише дві області: Тернопільс­ька (110,6 тис. т; +6,1%) та Хмельницьк­а (186,5 тис. т; +1,2%). В решті регіонів виробництв­о молока мало низхідний тренд», — розповідає Яна Лінецька, аналітик Асоціації виробників молока.

За її словами, ситуація на ринку досить напружена. Ціни на молоко залишаютьс­я стабільним­и вже півроку. З одного боку, хто б не радів, адже сезонний спад ціни вже позаду. Але з іншого, чого чекати восени, і які це наслідки матиме для молокопере­робної галузі. З часом проблемати­ка буде тільки підсилюват­ися. Адже молокасиро­вини на ринку не вистачає, і «розігнати» його промислові об'єми не просто — на це потрібні роки.

«Загострює ситуацію і стрімке наближення ринку землі. Вже менш, ніж за півмісяця в Україні запрацює обіг сільгоспзе­мель. Як буде діяти ринок в нових умовах — поки не відомо. Всі зайняли вичікуваль­ні позиції», — додає Лінецька.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine