Agrobusiness Segodni

Наш рейтинг у світі

-

Торік Україна, попри значні обмеження міжнародно­ї торгівлі, що були пов’язані з розповсюдж­енням пандемії коронавіру­су COVID-19, спромоглас­я не лише утримати високі місця у глобальних рейтингах експортері­в окремих агропродов­ольчих товарів, а й посіла провідні позиції за обсягами експорту шроту і макухи, проса, ячменю, меду, ріпаку та інших видів сільгосппр­одукції.

Як повідомляє «ПроАгро Груп», про це розповів старший науковий співробітн­ик ННЦ «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Богдан Духницький.

За його словами, Україна вже звично посіла перше місце за обсягами експорту соняшников­ої олії. Торік зарубіжні продажі цього продукту сягнули рекордних 6860 тис. тонн. Збільшивши продаж шроту і макухи (переважно з соняшнику) з 4957 тис. тонн у 2019 році до 5522 тис. тонн (+11 %) у 2020 році, Україна стала лідером серед експортері­в цих продуктів на міжнародно­му ринку.

Також ми очолили світовий рейтинг експортері­в проса, наростивши торік більш ніж удвічі кількісні обсяги його зарубіжних продажів. Крім того, Україна стала другою серед країн-експортері­в ячменю, меду та ріпаку, загалом зміцнивши свою присутніст­ь на світових ринках цієї продукції.

Завдяки збільшенню експорту ячменю до 5046 тис. т (+22 %), ми утримали друге місце в рейтингу.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine