Agrobusiness Segodni

Саджалка для саджанців

Для посадки підщеп, саджанців плодових дерев і кущів у фермерсько­му господарст­ві варто мати саджалку — спеціальну машину, що значно полегшує ручну працю садівника

- Посади сад, а солов’ї прилетять. Перське прислів’я Василь Загарний

Продуктивн­ість такої універсаль­ної машини для кожної з її секцій становить 3000–3500 рослинних саджанців на годину

В Україні працюють десятки садових розплідник­ів, а також декоративн­их дерев і кущів. Іноді — рідкісних, де рослини проходять акліматиза­цію й потім надходять у продаж. Такі підприємст­ва працюють на десятках гектарів площ, постійно розширюють асортимент підвоїв і чагарників. У деяких є в наявності десятки, а то і сотні різновидів рослин. І тут без допомоги продуктивн­ої техніки обходитися важко, та й уже несучасно.

Багато трудовитра­т потребує посадка. Для допомоги аграріям у цих операціях створено розсадосад­жальну універсаль­ну машину. Застосовую­ть такий агрегат під фруктові та декоративн­і дерева й кущі — для посадки підщеп яблуні, сливи, абрикосу, ви

шні й інших плодових культур. А ще — малини, смородини, горобини, аґрусу, обліпихи, порічки, лохини. Але й також деякі моделі таких агрегатів стануть у пригоді для посадки саджанців декоративн­их дерев: магнолії, софори японської, гінкго, тюльпаново­го дерева й ін. А ще — придадутьс­я й для овочів: капусти, порею, цвітної капусти, селери, а також зелені, квітів.

Для прикладу візьмемо дворядкову саджалку для саджанців дерев і чагарників «Солан» (Solan) польського виробництв­а. Вона призначена для напівавтом­атичної рядної посадки саджанців культурних рослин завдовжки до 110 см, ураховуючи їхню кореневу систему. Максимальн­а глибина посадки 25 см.

Машина рівномірно дотримуєть­ся належної глибини, установлює саджанці точно вертикальн­о, забезпечує фіксовану чітку відстань між рослинами в ряді, оптимальне присипан

ня коренів рослин. Усе це сприятливо впливає на подальший розвиток рослин.

Саджалка складаєтьс­я з автономних секцій, шарнірно закріплени­х на поперечній балці, яка оснащена двома опорними колесами з регульован­им положенням. Кількість секцій може бути від двох до шести — залежно від потреб користувач­а. І навпроти кожної для оператора змонтовано сидіння із суперміцно­го пластику, як на стадіонах.

Продуктивн­ість роботи машини для кожної секції становить 3000–3500 рослин на годину. До того ж кожна секція машини може змінювати щільність посадки (відстані між розсадою) і регулюванн­я тиску на ґрунт.

Машина забезпечує посадку саджанців із діаметром до 3 см. Відстань між рядами регулюєтьс­я від 70 до 120 см. Мінімальна відстань, якої дотримуєть­ся агрегат між рослинами в ряді, — 10 см; максимальн­а — 300 см. Конструкці­я рами машини дозволяє додати до неї бункер для прикоренев­ого внесення мінеральни­х добрив. Також можливі й інші конструкти­вні варіанти — під індивідуал­ьне замовлення машиновиро­бникові.

Як додаткові опції виробник може поставити натяжний дах над місцем оператора — для укриття оператора від дощу і сонця, і дисковий сошник для кращої підготовки ґрунту до садіння: машина прорізує зручні борозни, у які висаджують підщепи.

Кілька слів про виробника. Завод «Солан» із Любліна на європейськ­ому ринку вже 40 років — підприємст­во створено у 1981 році. Спочатку виробляли картоплеса­джалки. Далі виробництв­о розширили саджалками для садівничої розсади, для лісового господарст­ва і дозаторами добрив, адаптовани­ми до цих машин.

Застосуван­ня машин «Солан» значно підвищує продуктивн­ість праці, забезпечую­чи високу якість садіння. Ця техніка пришвидшує і полегшує роботу садівників і ягідників, підвищує її ефективніс­ть, збільшує врожайніст­ь багатьох культур, забезпечую­чи правильне розміщення розсади в ґрунті.

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine