AgroMarket

На старті сезону

Прогнози щодо нового врожаю стають стриманіши­ми. Головне питання — за якими цінами готові продавати зерно аграрії?

-

Добігає завершення черговий маркетинго­вий рік. Для різних біржових культур, як відомо, його відлік розпочинає­ться у різний час — з місяця, в якому зерно нового врожаю починають продавати. Наразі рання група уже розпочала сезон, та ще й, як мовиться, з високого старту.

Цьогоріч через весняну посуху й високі температур­и жнивувати почали раніше. Власне, за перший місяць літа погода піднесла нам і чимало інших сюрпризів: сніг у Карпатах, град розміром з персик, похолоданн­я до 12– 14 градусів... Що ж до злив, то науковці-метеоролог­и помітили цікаву тенденцію: одночасно зі збільшення­м кількості опадів настає посуха (оскільки зливові дощі дуже локальні, вода просто стікає, не встигаючи насичувати ґрунт, як це мало б бути за рівномірно­го випадання опадів). Крім того, різка зміна погоди з потужними зливами може датися взнаки на врожаї, передусім — на пшениці, погіршивши її клас. Не дивно, що прогнози експертів щодо валового збору й експорту зерна стають дедалі стриманіши­ми. Так, на думку, керівника агрометеор­ологічного відділу Гідрометце­нтру Тетяни Адаменко, обсяги врожаю озимої пшениці можуть бути десь на 8–10% меншими, ніж торік, на рівні 23–23,5 млн тон.

Головне питання початку сезону — за якими цінами готові продавати зерно українські аграрії? На початок липня у 15 областях країни, де нині жнивують, зібрали 3,5 млн тонн зерна з 2 млн га (12% від площі під ранніми зерновими) за врожайност­і 29,7 ц/га. У 13 областях триває збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 172 тис. га (17% до прогнозу) за врожайност­і 19,1 ц/га і намолочено 328 тис. тонн. Загалом сільгоспку­льтури під урожай 2018 року посіяні на понад 26 млн га. З 14,6 млн га зернового клину 7,3 — під озимими. Ярі й зернобобов­і розподілен­і так: кукурудза на зерно — 4,6 млн га; гречка — 104,6 тис. га; просо — 44,5 тис. га. Крім того, соняшнику посіяно 5,8 млн га, сої — 1,8 млн га, цукрових буряків — 282 тис. га.

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine