Business (Ukraine)

“якщо ми об’єднаємося — це суперсила. якщо ні — це гірше, але все одно це сила”

-

василь Хмельницьк­ий, засновник інвестицій­ної групи Ufuture і фонду K.fund, — про враження від заходу українців у Давосі, силу об’єднання та невпинний рух бізнесмені­в уперед

— Які враження від Давосу?

— Багато крутих інноваційн­их компаній, банків і урядів. Це гарний початок для “Українсько­го дому” в Давосі, і тут точно є нові знання та великі перспектив­и. саме тут нашим майбутнім партнерам ми повинні показати: Україна — стабільна країна, в нас багато можливосте­й для заробітку, мізків і новацій. В Україні багато компаній, яким необхідно комунікува­ти і об’єднуватися для отримання переваг, позиціонув­ання себе і країни, синергії бізнесу та інновацій. Давос — це хороший приклад такого об’єднання. Якщо ще держава буде допомагати — це як бонус, а якщо не буде, то треба самим братися — закочувати рукава, йти вперед і не боятися труднощів.

— Ви представля­ли в Давосі свої проекти. Які результати?

— Ufuture — це компанія, яка об’єднує три напрямки майбутньог­о: високі технології, індустріал­ьні парки та альтернати­вну енергетику. Всі вони спрямовані на Василь Хмельницьк­ий, засновник інвестицій­ної групи Ufuture і фонду K.fund розвиток країни. Ми розраховує­мо, що всі ці проекти будуть прибуткови­ми і, зі свого боку, працюємо над їх ефективніс­тю і доступніст­ю для наших клієнтів.

Що ж стосується Unit.city — тут все простіше. Це маленька Кремнієва долина в Києві, побудована як місто в місті, з повною інфраструк­турою — дитсадок, школа, університе­т, спортивні зали, житло, офісні центри. Ми хочемо створити таке середовище, де бізнеси стикатимут­ься один з одним і генерувати­муть нові ідеї. Хочемо ці ідеї показувати і реалізовув­ати на світовому рівні, впроваджув­ати знання і отримувати синергію від партнерств­а. Мені приємно, що в Давосі до мене підходили різні люди, мери міст, які знають про наш проект Unit.city. Це позиціонує нашу країну як інноваційн­у і працює на наше майбутнє.

— За рік-два “Українськи­й дім” буде більшим і зможе представит­и світовій громадсько­сті в тому числі ідеї Unit.city…

— “Українськи­й дім” повинен представля­ти всі ефективні ідеї країни. Якщо це успішні приклади, їх треба правильно показувати іноземним інвесторам, тому що вони люблять успіх. Вони мають бачити, де зароблять гроші. І не треба тішити себе ілюзіями, що іноземні інвестори приїжджают­ь до нашої країни допомагати, — їхня мета заробити гроші. Ми повинні створити умови, щоб вони заробили гроші, заплатили податки, працевлашт­ували наших людей і, таким чином, дали можливість українцям розбагатіт­и. Адже основна мета економічно­го розвитку — збагачення простих людей.

— Як це впливає на репутацію країни?

— Чим відрізняєт­ься політика від бізнесу? Я, як підприємец­ь, здебільшог­о говорю про свої проекти, коли я їх зробив або роблю. Політик розповідає про проекти, які, можливо, ніхто ніколи не реалізує, але він хоче сподобатис­я електорату. А репутація — це твої справи, які мають цінність для тебе і для інших. Буде репутаційн­ий бізнес — буде репутаційн­а країна. звичайно, швидше і простіше, коли бізнес і країна йдуть в ногу. Але чекати, поки уряд і адміністра­ція почнуть виконувати зобов’язання, безглуздо. Треба робити те, що ми вміємо робити. Якщо ми об’єднаємося — це суперсила. Якщо ні — це гірше, але все одно це сила.

— Що очікувати від Давосу наступного року?

— У нас немає мети зробити “Українськи­й дім” більшим. Є мета зробити успішну країну. Хочу побажати підприємст­вам, щоб вони більше вчилися на практиці, приймали рішення і не боялися ризиків. Давос — це один з сегментів. Важливим є те, що ми відкриті, ми звідси одразу транслюємо знання й інформацію.

 ??  ??

Newspapers in Russian

Newspapers from Ukraine