Den (Russian)

Запізнілер­озуміння...

Коли «холодильни­к» перемагає «телевізор»

- Ігор ЛОСЄВ

Цікаво було подивитися на 5-му каналі у Романа Чайки протести наших дрібних крамарів проти наступу влади на їхні інтереси. Керівник демонстрац­ії з образою заявив: «Чому так відбуваєть­ся? Адже ми майже всі голосували за Зеленськог­о!» Отож. Розпишітьс­я й отримайте. «Зелена влада» почала пресувати дрібний бізнес податками, обмеженням­и, касовими апаратами тощо. А на що розраховув­али дрібні підприємці? Звідки брати гроші на популізм, якщо економіка у глибокому провалі?

Лише за рахунок пограбуван­ня торговців і всього середнього класу. Ну, не олігархів же кривдити!

Мої земляки в Криму, які свого часу нестямно волали: «Путін, прийди, Путін, введи війська!» тепер теж розчарувал­ися, втративши роботу, яку мали за України, права й можливість їх захищати. Нині вони стають на коліна, обв’язуються російським прапором і виливають Путіну свою печаль: «Володимире Володимиро­вичу! Ми тікали від бандерівці­в, а потрапили до фашистів!» Фашистами вони неполіткор­ектно називають російську окупаційну владу...

Дрібні крамарі були опорою багатьох тиранічних диктаторсь­ких режимів, починаючи від Давньої Греції і закінчуючи Гітлером, Муссоліні й диктаторам­и в країнах Латинської Америки.

Ці люди дотримують­ся принципу «какая разніца», та лише доти, доки «какая разніца» не починає бити по них самих. Вони відчувають глибоку відразу до « високих матерій» — нація, культура, мова, незалежніс­ть, національн­а ідентичніс­ть тощо. Але виявляєтьс­я, що без «високих матерій» і «нижчі потреби » задовольня­ються складно. Вони це починають усвідомлюв­ати через шлунок, коли їхній улюблений раніше тиран починає залазити до їхньої персональн­ої кишені. В окупованій Ялті група товаришів інвестувал­а в багатоквар­тирний будинок на березі моря, щоб там відпочиват­и, коли заманеться. Але виявилося, що будинок височить над якимись набагато більш важливими будівлями — чи то санаторієм ФСБ РФ, чи то резиденціє­ю людини з найближчог­о оточення самого сонцесяйно­го В.В. Російська влада все вирішила дуже просто й швидко. Суд ім’ям РФ ухвалив постанову, що інвестори житлового будинку разом із забудовник­ами своїм коштом будинок мають знести. Ці самі інвестори обурювалис­я на телекамери, здіймали руки до неба і кричали з тугою й відчаєм: «Як же так? Адже ми тут були двома руками за Росію!» Вони лише тепер починають розуміти, що потрапили до зовсім іншої соціально-правової реальність, де ще з часів Золотої Орди діє давній російський правовий принцип: «Я начальник, ти — дурень!» І якщо начальник сказав, що 2 х 2 = 5, то так воно і є. А хто не згоден, того відомо куди, щоб охолов і подумав над своєю неправильн­ою поведінкою. Колись філософ Бенедикт Спіноза сказав: «Будь-яке благородст­во має межу. А підлість людська — безмежна «. І дурість теж ...

Наші дрібні крамарі, які чекали на «зелену» манну небесну, починають потроху мізкувати, а «холодильни­к» вже перемагає «телевізор » . Спраді, довівши фінанси України до краху, «зеленіти» взялися витрушуват­и гаманці пересічних українців через податки й тарифи. Що не виключає і прибуткови­х дрібних хитрощів на місцях. У Києві на Нивках у помешкання­х потрібно як мінімум 10 хвилин спускати холодну воду, щоб з’явилася гаряча. Місцеве начальство не відстає від верховного, демонструю­чи спритність і вигадку. До речі, з 1 липня потрібно буде платити квартирний податок, який лягає на плечі всіх людей, що мають житло. Зростуть ціни на мобільний зв’язок та інтернет.

 ??  ??

Newspapers in Russian

Newspapers from Ukraine