Den (Russian)

Король помер, нехай живекороль!

«15–21.07.2021»

- Андрій ПЛАХОНІН

До відставки одіозного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова поставилис­ь порізному. Багато хто з радістю. Як один мій друг, який назвав цю відставку найкращим подарунком на своє 50- річчя. Багато хто, хто теж не в захваті від цього « чорта » , — з тривогою. Як один мій фейсбучний френд, пам’ ятаючи сумну традицію нинішньої влади щоразу умудрятися замінювати оскандален­их чиновників ще гіршими ( обмовлюся, лише з одним винятком — скільки не шукали, гіршого за Степанова кандидата в міністри охорони здоров’я не знайшли). Ну а дехто з гіркою недовірою. Уже й не згадаєш, скільки за 7 з гаком років Аваков написав таких заяв. Гляди, як до Александро­вої слободи по Івана Грозного, що відрікся від престолу, і по Авакова до службового особняка на Вишгородсь­кій, який він займав, або на віллу Сан- Феліче- Чирчео, ще на колінах приповзуть.

Ну, а я одразу згадав радянський ще фільм « За сімейними обставинам­и » . Нагадаю: головна героїня, яка ледь досягла пенсійного віку, проте підмолоджу­ється ( у виконанні Галини Польських), проживає у двокімнатн­ій квартирі з дочкою та її чоловіком. І коли ті заводять дитину, відмовляєт­ься виходити на пенсію, щоб їм допомагати. Проте, волею автора п’ єси ( фільм поставлени­й за п’ єсою Валентина Азернікова), вона зустрічає своє кохання і замість ролі злої тещі сама опиняється в ролі нелюбої невістки. І ось, у день народження матері її нового чоловіка, зібралися всі чотири покоління родини. І — як подарунок свекрусі — героїня Галини Польських оголошує: щоб тій не було так важко займатись господарст­вом, вона збирається піти на пенсію. Ефект від подарунка виявився прямо протилежни­м. Іменинниця сприйняла «подарунок» як прямий натяк на її вік і немічність. Ну, а дочка героїні звертаєтьс­я до неї з іншими докорами: «Так, цікаво. Значить, для нас ти не хотіла піти на пенсію. Ні для мене, ні для онучки. Нам допомогти ти не могла, а для зовсім чужої людини...»

І ось, значиться, читаю новину про чергову, цього разу, здається, справжню відставку Авакова, і почуваюся чи то цією донькою Польських Лідою, чи то чи її зятем Ігорем... Це ж скільки за минулі після Майдану роки

на совісті Авакова і його «Народного фронту» загублених реформ! Починаючи з люстрації в очолюваном­у ним відомстві, де задовго до появи на Банковій Татарова відновилис­я більшість із тих, хто, здавалося, був звільнений із ганьбою і через дурість не втік за Януковичем до Москви. Скільки за ці роки було сфальсифік­ованих справ, скільки провалених через саботаж і / або некомпетен­тність розслідува­нь! Скільки нових Врадіївок! Для мене це перш за все вбивство у Переяславі місцевими «ментами» по п’яні 5річного Кирила Тлявова. Мерзотникі­в відмазує вся правоохоро­нна система ось уже понад два роки. І кожен же, без перебільше­ння, може назвати ще не менше десятка таких самих випадків.

А скільки разів за ці роки руками кишенькови­х націоналті­тушок він шантажував Банкову, раз по раз профануючи Майдан! Я не схильний покладати на Авакова всю провину за прихід до влади нинішнього некомпетен­тного, інфантильн­ого, керованого тимчасовим­и правителям­и президента. Але до цього дня головним вигодоотри­мувачем від перемоги на виборах Зеленськог­о був міністр внутрішніх справ. Який відмазався від розслідува­нь за звинувачен­нями в корупції. Відомство якого, що розростаєт­ься, як пухлина, за півтора року пандемії в підкилимни­х бюрократич­них іграх відняло сотні мільйонів у українців, які задихаютьс­я без кисню і ліків, і лікарів, які кожен день ризикують своїми життями. Що зараз-то, Арсене Борисовичу? Де зі своєю відставкою ви були раніше, коли не пізно було відіграти назад, коли ще не наламали стільки дров!

Не знаю, чи проголосує за відставку Авакова на позачергов­ому засіданні Рада, не суть, чи набере вже озвучений кандидат від Банкової Монастирсь­кий необхідну кількість голосів (коли ви це читаєте, ймовірно, вже настала ясність, але не тоді, коли я це пишу). Бюрократич­ний монстр, що розрісся за 7 років, — причому розрісся не тільки в переносном­у, а й у прямому сенсі, почавши захоплюват­и будівлі прилеглого інституту Богомольця... Бюрократич­ний монстр МВС розрісся і набув за 7 років такої інерційної маси, що став на 100% стійким до будь-яких, навіть найрадикал­ьніших спроб реформ. Утім, навряд чи варто очікувати якихось серйозних спроб реформ МВС від Дениса Монастирсь­кого. Який сам починав свою кар’єру в команді Авакова, який у в ролі голови парламентс­ького комітету з правоохоро­нної діяльності, якщо вірити підписаном­у ним відгуку на скандальну «дисертацію» іншого пташеняти гнізда Авакова Іллі Ківи, «впроваджув­ав у практичну діяльність» його «наукові розробки». Аваков пішов у відставку, нехай живе Аваков! А інакше б він не пішов.

 ??  ??

Newspapers in Russian

Newspapers from Ukraine