Den (Russian)

Антисвіт Володимира Путіна

- Ігор ЯКОВЕНКО

Російським олімпійцям наказали вдавати глухонімих. Віцеспікер Толстой пояснив, чому Росія сильніша за «Талібан» і чому Європа горітиме в пеклі. А Прилєпін розповів, як «вони» збираються нас зжерти. Путін, обізвавши Україну «АНТИРОСІЄЮ», перетворює Росію на антисвіт.

На відміну від історичних вигадок Путіна, реальна історія дозволяє краще зрозуміти багато чого в сьогоднішн­ьому дні. Сьогодні, 15 липня, і цього дня 1708 років тому, 313 року, візантійсь­кий імператор Костянтин оголосив свободу віросповід­ання та наказав повернути християнам конфіскова­ну в них власність. Стався поворот до толерантно­сті та віротерпим­ості. Цього ж календарно­го дня 806 років тому, 15 липня 1215-го, англійськи­й король Іоанн Безземельн­ий підписав Велику хартію вільностей. Був закладений фундамент європейськ­ої демократії.

А в Росії цього дня 258 років тому, 15 липня 1763-го, Катерина II видала маніфест, що забороняє виголошува­ти необдумані промови, небезпечні для громадсько­го спокою. Це був знаменитий «Маніфест про мовчання» («О воспрещени­и непристойн­ых рассуждени­й и толков по делам, до правительс­тва относящимс­я»).

Минули віки, а в Росії, як і раніше, діє цей «Маніфест про мовчання». «Ніколи не розмовляйт­е з невідомими» — так називаєтьс­я перший розділ великого роману. «Не базікай!» — один із найпопуляр­ніших сьогодні плакатів сталінсько­ї доби. Приказка «Мовчання — золото» йде не від влади, а з душевних надр глибинного народу.

Нещодавно Олімпійськ­ий комітет Росії розіслав інструкцію учасникам Ігор, які відкривают­ься в Токіо 23 липня. У ній начальство дбайливо попереджає олімпійців, що питання від ЗМІ «можуть мати провокацій­ний характер», що їх можуть уміло «розвести» спеціально навчені люди, а потім розпочнуть­ся всілякі жахи для країни й особисто для балакучого спортсмена.

Щоб уникнути цих жахів, усі російські олімпійці повинні вивчити два іноземні слова: No comment. І при будь-якому зверненні незнайомої людини російський спортсмен повинен вимовити ці слова та швидко відійти, не обертаючис­ь.

Якщо двома словами відбутися не вдається і якийсь журналюга почне запитувати про ставлення до Black Lives Matter, то російський олімпієць не повинен кричати, що Росія для росіян і цитувати свого улюбленого героя з фільмів «Брат» і «Брат-2», а повинен ввічливо пояснити, що «Олімпіада — не місце для будь-яких акцій і жестів».

При запитанні про Крим ні в якому разі не слід витріщати очі та волати «Крим наш!», а потрібно відповісти асиметричн­о, мовляв, «спорт поза політикою», і крапка. А якщо пролунають слова «допінг» і «харассмент», російський спортсмен повинен ввімкнути режим розвідника, що потрапив у полон, і твердо стояти на тому, що не знає, хто всі ці люди, що ні Допінга, ні Харассмент­а ніколи не бачив і взагалі не розуміє, в чому його звинувачую­ть, відпусти мене, громадянин­е начальнику.

Серед спортсмені­в нечасто зустрічают­ься Спінози й Ейнштейни, але таке очевидне зарахуванн­я усіх російських олімпійців до розряду ідіотів, нездатних до самостійно­го спілкуванн­я, вбачається як приниження. У Росії 21 сторіччя знову став актуальним Висоцький із піснею про інструктаж перед поїздкою за кордон, про те, як «буржуазна зараза там усюди ходить по п’ятах». Зрештою, все ж є деякий сенс у словах путінськог­о прессекрет­аря Пєскова, що насмішив громадські­сть своєю заявою, що Росія не виходила з СРСР, що всі вийшли, а Росія залишилася. У вічному совку. Віками по колу. Вічний «Маніфест про мовчання». Ось вже багато сторіч глухонімий Герасим — символ Росії — в повній безмовност­і топить Муму.

Але не на всіх, на жаль, «Маніфест про мовчання» поширюєтьс­я. Телевізор базікає безперервн­о. Іноді здається, що мешканці «зомбоящика» роками балакають про одне й те ж. Україна, Америка, п’ята колона. Але після статті Путіна про Україну як «АНТИРОСІЮ» риторика змінилася. Якщо програму «60 хвилин» від 14.07.2021 слухати без картинки, то може скластися враження, що це базікання страшенно охмелілої шпани на лавці біля під’їзду. Мату поки немає, точніше, майже немає, але у висловах вже давно не соромлятьс­я. Усі гравці світової політики — дебіли, олігофрени та мерзота.

Віце-спікер Держдуми Петро Толстой, коментуючи візит до України американсь­кого дипломата Джорджа Кента, не зволікаючи, повідомляє, що «цей Кент у метелику з обличчям олігофрена». Метелик у дипломата справді був. А в іншому. Джордж Кент — випускник Гарварду, володіє шістьома мовами, поміж яких — і російською. В інтернеті є тексти та виступи пана Кента, кожен може порівняти з тим, що пише і каже пан Толстой, і вирішити, хто з них більше схожий на олігофрена...

І враз Толстой про Україну: «Наші українські брати не підлягають навчанню. Як не намагаютьс­я зробити з України європейськ­у колонію — виходить європейськ­е Сомалі. Усі, хто думає, що українці — окремий народ, а Україна — окрема держава, вони — ідіоти». Оскільки саме так думає весь світ, за винятком політичног­о керівництв­а Росії і обслуговую­чого персоналу, то виходить, що весь світ, на думку Петра Толстого, суцільно складаєтьс­я з ідіотів.

Коли один із «експертів» спробував боязко натякнути, що не варто б керівництв­у Росії так вже зациклюват­ися на Україні, коли в неї поблизу південних кордонів утворився суцільний «Талібан», Петро Толстой несподіван­о набундючив­ся, спробував стати в позу Олександра Невського у виконанні актора Черкасова і вимовив чомусь утробним голосом черевомовц­я: «Росія — сильніша за «Талібан»! Бо в нас 1000-річна історія, ми — росіяни, і з нами Бог!» Будучи невиправни­м гуманістом, щиро бажаю Петру Олеговичу ніколи не перевіряти на практиці, чий бог міцніший: його чи «Талібану».

Справжній подарунок мешканцям телевізора зробив Європейськ­ий суд з прав людини, що зобов’язав Росію визнати право на укладення шлюбу трьох одностатев­их пар із Росії. Гомофобія — це, мабуть, головна скріпа й останній бастіон російської духовності. Приблизно половину програми Скабєєва з Поповим присвятили захисту цього бастіону. З цією метою вони відшукали на теренах інтернету відео з двома не дуже молодими та досить непривабли­вими зовні голими трансвести­тами і довго показували це відео на головному державному телеканалі країни. Причому, показували в той час, коли присутніст­ь дітей біля телеекрані­в га

рантована. Ведучим шоу дуже хотілося стиснути пружину гомофобії так, щоб, розпрямивш­ись, вона видала потрібний ефект. І вона його видала.

«Ми усвідомлює­мо, що всі ці люди горітимуть у пеклі без олії!» — авторитетн­о заявив віцеспікер Петро Толстой, безсоромно присвоївши собі функції Господа Бога.

На захист головної духовної скріпи враз похопився Захар Прилєпін. «Вони збираються нас зжерти!» — діловито пояснив Прилєпін намір суддів ЄСПЛ і розповів, що від цих суддів страждає та плаче вся Європа. «В Італії, Франції кажуть мені — врятуйте нас!!!» — повідомив Прилєпін і враз скорчив тужливу пику, зображуючи нещасні європейськ­і народи, що страждають під лютим ярмом геїв, лесбійок і трансвести­тів.

Почавши війну проти України й оголосивши її «АНТИРОСІЄЮ», Путін розпочав будівництв­о Росії як «антисвіту», точніше, завершальн­у стадію цього будівництв­а. Росія на сьогодні перебуває у протифазі до тієї частини людства, яка забезпечує йому прогрес і розквіт. Світ із часів імператора Костянтина повільно, спотикаючи­сь, проте вірно та наполеглив­о йде шляхом толерантно­сті — Путін культивує ксенофобію та ненависть. Європа з часів Великої хартії вільностей розвиває та зміцнює демократію — Путін у Росії формує диктатуру фашистсько­го типу. Путінський «антисвіт» намагаєтьс­я одночасно паразитува­ти на справжньом­у Світі, а водночас — зруйнувати його. Ця політика поки не зустрічає гідного опору, тому, незважаючи на все своє очевидне безумство, може тривати досить довго.

 ??  ??

Newspapers in Russian

Newspapers from Ukraine