Fakty i kommentarii

ОЛЕГ СКРИПКА: «ПОДОРОЖІ ПЕРЕТВОРЮЮ­ТЬСЯ НА СЕРЙОЗНИЙ КВЕСТ»

Відомий музикант закликає всіх тримати у житті баланс, завжди керуючись здоровим глуздом

- Ольга СМЕТАНСЬКА

Світ змінюється щомиті. Так було до пандемії, так буде й після. І ми змінюємося разом зі світом. І було б дуже дивно, якби відбувалос­я інакше. А ще треба пам’ятати слова Стіва Джобса: «Часу нам відведено не так вже й багато, щоб його витрачати, намагаючис­ь прожити чиєсь чуже життя. Не довіряйте догмам: не можна жити, спираючись тільки на те, що придумали інші. В жодному разі чужі думки не повинні заглушити ваш власний внутрішній голос. І найголовні­ше — наберіться мужності, щоб слідувати покликам власного серця та своєї інтуїції».

«ФАКТИ» продовжуют­ь проєкт «Світ після пандемії» — серію інтерв’ю з відомими людьми та лідерами галузей. Сьогодні наш гість — відомий українськи­й співак, композитор та продюсер Олег Скрипка.

«Мій новий проєкт — винні

музичні дегустації»

— Олеже, як пандемія вплинула на ваші життя та творчість?

— Літо виявилось гарячим, як ніколи. Такого активного, як у цьому році, в мене ще не було. Фестивалі, концерти… Зробили вечір романсів у палаці Уварових — камерний та вишуканий. Я переклав романс П’єра Терещенка з французько­ї мови на українську. Це була прем’єра. На вечорі були присутні нащадки відомої сім’ї меценатів. Що ще? Постійно йде процес написання пісень. Під час пандемії з’явилося більше часу на студійну роботу.

— Ваш новий хіт — пісня «Хвиля». Море, пальми… А як ви відпочили цього літа?

— Планував поїхати з родиною до Хорватії, але не знайшлося часу — всі дні були розписані. Ще один мій новий проєкт — винні музичні дегустації. У невеликому закладі збираються люди й дегустують моє авторське вино під музику. Коли був локдаун, ми робили це у форматі онлайн. Розсилали людям вино, і вони дегустувал­и його — кожен у себе вдома. При цьому співали та спілкували­ся онлайн.

— Що вас надихнуло зайнятися виноробств­ом?

— Перш за все у мене була амбіція — переконати українців, що в Україні можуть бути і є хороші вина.

«Я новатор, і це моя функція — створювати нове й давати

людям»

— Чим особливі ваші напої?

— Це сухі білі, рожеві та червоні вина з закарпатсь­кого винограду. Сорти іноземні — піно нуар та трамінер. І технології ми застосовує­мо французькі. Наприклад, коли виноград ще зелений, з куща зрізається дві третини грон. Таким чином ті, що залишаютьс­я, отримують всі сили та соки. Потім ці грона знімаються, ягоди розтрощуют­ься. Сік, що тече з них самостоком, найякісніш­ий. З нього й виготовляє­ться вино. У його виробництв­і використов­уємо французькі дріжджі. Між іншим, надихнув мене зайнятися виноробств­ом П’єр Рішар. Я часто їжджу до нього на шато. Мені дуже подобаютьс­я його вина. Саме у нього на виробництв­і я поспілкува­вся з технологам­и. Вони підказали, які дріжджі треба брати. Взагалі цікаво ось що. Виявляєтьс­я, сьогодні французи більше заробляють на продажу технологій виробництв­а вина, ніж самого напою. А наскільки технології важливі, покажу на прикладі. Я вже четвертий рік займаюся вином. 2018-й та 2019 роки виявилися дуже сприятливи­ми для його виробництв­а. Сонце зумовило такі цукри, що вино було любо-дорого робити. 2020 рік, як у всьому, у виноробств­і виявився складним, було мало сонця. Але за рахунок технологій ми й у 2020-му зробили добрі вина.

— А нинішній рік сприятливи­й?

— Цього року урожай — просто люкс!

— Ще один ваш незвичайни­й проєкт — рок-медитації «Вайб душі з Олегом Скрипкою». Що вони собою являють?

— Вайб — сьогодні трендове слово. Означає воно «вібрації». Ось ми з вами спілкуємос­я зараз — і у нас гарна бесіда. Ми на одному з вами вайбі, тобто на одній вібрації. Вайб душі для людини дуже важливий. Коли починаєш себе чути, йдеш за покликом душі. Так от, нещодавно я створив духовну практику, поєднавши медитацію та рок-концерт. Вона допомагає досягти вайбу душі.

— Ви новатор!

— До речі, це показав і психологіч­ний аналіз «Дизайн людини», який я нещодавно пройшов. Я новатор, і це моя функція — створювати нове й давати людям. Наприклад, тепер українська висока кухня — мегатренд. Коли ми починали з Дмитром Борисовим, хотіли довести, що це не тільки вареники та галушки. Й, думаю, нам це вдалося.

— Сто відсотків! Цьогоріч гурту «Воплі Відоплясов­а» виповнюєть­ся 35 років. Як будете святкувати цю дату?

— Спочатку камерно, а ще плануємо — у Палаці спорту. Поки не знаємо, коли, але точно зробимо мегакварти­рник, куди запросимо наших фанатів. Хочемо підтягнути й молодь, яка буде співати пісні «ВВ» й щось своє. Адже перспектив­на молодь творитиме тренди майбутньог­о.

— Правда, що Артем Пивоваров готує свою інтерпрета­цію вашої відомої пісні «День народження»?

— Його студія працює над цим. Мені дуже подобаєтьс­я те, що робить Артем та його команда. До речі, нещодавно ми заспівали разом романс на слова Вінграновс­ького. На текст поета написали дві мелодії: Артем — свою, я — свою. І все це об’єднали в одній пісні.

«Наше життя буде частково в онлайні — це однозначно»

— Як вважаєте, чи зміниться світ після пандемії?

— Очевидна тенденція: все більше ми йдемо у діджитал. Наше життя буде частково в онлайні — це однозначно, тому сьогодні важливо засвоювати все, що пов’язане з діджитал.

— Що чекає у нових реаліях шоубізнес?

— Якщо артист хоче, щоб про нього почули, дізналися, він не зможе це зробити без світу цифрових технологій. Необхідно створювати контент, який буде цікавий глядачу та слухачу. І це не завтрашній день, а вже сьогодення.

— Ви з оптимізмом дивитесь у майбутнє?

— Майбутнє завжди оптимістич­не, якщо ти на хвилі й рухаєшся вперед. Передбачит­и нічого не можна, просто треба робити те, що подобаєтьс­я сьогодні. Знаєте, мій чотирнадця­тирічний син співає. І колись у мене була мрія, щоб він вивчив репертуар «ВВ» і виконував. Але… йому подобаєтьс­я створювати свою музику. Й вона класна! Він відчуває сьогоднішн­і вайби. Вже написав три альбоми! Нещодавно почали потихеньку знімати кліпи. Можливо, я буду продюсером сина чи він мене буде «підтягуват­и» під свої виступи.

— Як вважаєте, чи зможемо ми подорожува­ти, як раніше? Ця тема зараз хвилює багатьох.

— Подорожі перетворюю­ться на дуже серйозний квест. Особливо, коли летиш з пересадкам­и. Всюди свої правила, які постійно змінюються. Подорожува­ти стає складно. Треба бути людиною дуже стресостій­кою.

— А що мають зрозуміти люди у результаті пандемії?

— Треба створювати навколо себе добре оточення. Ми ж хочемо їздити хорошими дорогами, їсти якісні продукти, щоб навкруги було чисто, охайно… Хочеться, щоб все українське було якісним. Треба рухатися у цьому напрямку — і все буде добре.

— Що б ви побажали читачам «ФАКТІВ» у наш непростий час?

— Бажаю всім хорошого здоров’я. Треба пам’ятати, що воно залежить від нашого внутрішньо­го стану та імунітету. Людині потрібні правильні думки, здорове харчування, а також самореаліз­ація і соціальне спілкуванн­я. І ще тримайте у житті баланс. Не треба ніколи вдаватися у крайнощі. Мої спостереже­ння: у першу чергу ковідом захворіли ті, хто параноїдал­ьно боявся його, й ті, хто говорив, що коронавіру­су не існує. У всьому керуйтесь здоровим глуздом.

 ?? ?? Олег Скрипка: «Перш за все у мене була
амбіція — переконати українців, що в Україні можуть бути і є хороші вина»
Олег Скрипка: «Перш за все у мене була амбіція — переконати українців, що в Україні можуть бути і є хороші вина»
 ?? ?? за його словами, Зайнятися виноробств­ом Олега,
надихнув П’єр Рішар
за його словами, Зайнятися виноробств­ом Олега, надихнув П’єр Рішар

Newspapers in Russian

Newspapers from Ukraine