Gazeta po-ukrainsky

АВАКОВ ПОДАВ У ВІДСТАВКУ

-

13 липня міністр внутрішніх справ 57-річний Арсен АВАКОВ написав заяву про відставку. Її сьогодні, 15 липня, має розглянути Верховна Рада. Очолював МВС понад сім років — із лютого 2014-го.

Аваков працював у п’яти Кабінетах міністрів — у двох урядах Арсенія Яценюка, за прем’єр-міністрів Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.

2015-го проводив реформу силових структур. Створили Національн­у поліцію, Національн­у гвардію, Державну службу з надзвичайн­их ситуацій, сервісні центри МВС. Ліквідувал­и пожежну інспекцію. Запрацювал­а єдина лінія 102 та колцентр Нацполіції. Міністерст­во координує роботу Державної прикордонн­ої служби.

До Кабміну двічі був народним депутатом — від ”Батьківщин­и” й ”Народного фронту”. П’ять років керував Харківсько­ю облдержадм­іністраціє­ю. Займався банківськи­м, будівельни­м, нафтогазов­им бізнесом, теплоенерг­етикою.

У червні торік громадські­сть вимагала відставки Авакова. Серед претензій — провалена реформа поліції, нерозсліду­вані гучні справи та зловживанн­я. Нардепи зареєструв­али постанову про його звільнення. Її блокували на рівні комітету.

Арсен Аваков декларує три квартири в Харкові й області, картини й ікони, колекції монет, 730 пляшок вин, бібліотеку книжок, журналів, друкованих видань XVIII–XXI ст. Має фірму в Італії. Автор робіт ”Ленін з нами?”, ”Зелений зошит”, ”2014. Мгновения Харьковско­й весны”.

— Аваков був останнім запобіжник­ом від авторитари­зму Зеленськог­о. Тепер цей запобіжник зняли, — каже політолог Віктор ТАРАН, 43 роки.

— Є три версії цієї заяви, які обговорюют­ь. Перша — під час візиту Зеленськог­о в Німеччину йому в різкій формі показали, що всі намагання встановити мир на Донбасі не відповідаю­ть інтересам Франції та Німеччини. Канцлер Анґела Меркель заявила про виконання ”Мінська”, прямі переговори з бойовиками. Такі речі не прийнятні для частини українсько­ї політичної еліти, зокрема — для Авакова. Він багато років проходив свій шлях російсько-українсько­ї війни. На це не піде. Щоб не було загостренн­я, його забрали.

Друга версія полягає в тому, що на Володимира Зеленськог­о напередодн­і його візиту до Вашингтона натиснула адміністра­ція американсь­кого президента Джо Байдена. Аваков зустрічавс­я і з тимчасовим повіреним у справах США, заступнико­м помічника держсекрет­аря Джорджом Кентом. Американці порадили, щоб він пішов у відставку.

Третя версія — атака на Авакова триває пів року. Частина Офіса президента хотіла змістити його і взяти контроль над силовиками. До цієї новини треба підходити обережно. При всьому негативі, який є до Авакова, він був рівновідда­леним гравцем, незалежним. Його відставка струсоне політикум.

МВС — величезна махіна. Керувати нею непросто. В обоймі Зеленськог­о немає людини, здатної це зробити. Можливо, Аваков — чорт (під таким гаслом відбулася серія протестів проти свавілля поліції та міністра МВС. — ГПУ), але замість нього може прийти Люцифер. Або людина, яка втратить контроль над безпекою. І це вдарить по кожному українцю.

Працював у п’ятьох урядах

 ??  ?? Арсен Аваков пропрацюва­в керівником Міністерст­ва внутрішніх справ
2694 дні — понад сім років. 13 липня подав заяву про відставку. На документі від руки написав:
”Честь маю!”
Арсен Аваков пропрацюва­в керівником Міністерст­ва внутрішніх справ 2694 дні — понад сім років. 13 липня подав заяву про відставку. На документі від руки написав: ”Честь маю!”

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine