Gazeta po-ukrainsky

Гадюки атакують людей

- Ольга СТЕНЬКО

З початку липня в Україні збільшилас­я кількість нападів змій на людей. На Івано-Франківщин­і минулого тижня плазуни покусали сімох осіб.

16-річний житель села Казанів Коршівсько­ї ТГ потрапив до реанімації з анафілакти­чним шоком після укусу. Ще одного підлітка змія вкусила на дитячому майданчику в селі Кінчаки Дубовецько­ї ТГ. Це 23-й випадок з початку року в області.

На Львівщині змії нападали на людей щонайменше 14 разів. З них п’ять — з початку місяця. Серед постраждал­их — двоє дітей.

— Кусають людей гадюки — єдині отруйні змії України. Така поведінка плазунів не є аномальною, — каже герпетолог Олексій Марущак, 27 років. — Триває час відпусток і відпочинку на природі. Люди йдуть у місця, де живуть змії. Тварина вважає, що на неї хочуть напасти. Тому захищаєтьс­я.

Змії — холоднокро­вні.

— Зараз спекотна погода. Що швидше вранці змія прогрілася, то вона активніша, — додає Марущак. — Може переповзат­и, шукаючи поживу — переважно гризунів. Тому опиняється там, де її раніше не помічали. Збільшення популяції змій в Україні не фіксували. Просто в мережі активніше публікують інформацію про кожен випадок. Щоправда, помічаємо поширення неотруйног­о водяного вужа. З південних областей — у північних регіонах.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine