Gazeta po-ukrainsky

Аваков подав у відставку

- Катерина КОБА, Ірина ПАТЛАТЮК

— Зеленський втрачає позиції, насамперед — на міжнародні­й арені. Ми бачили провальний візит до Берліна. Ще неприємніш­ий буде візит у США. Було помітно, що відносини між Офісом президента й міністром напружують­ся. Можливо, команда Авакова прорахувал­а та вирішила, що зараз варто йти ва-банк, — говорить політолог 55-річний Віталій БАЛА.

— У Зеленськог­о зраділи цій заяві. Вони нічого не могли зробити з Аваковим. У Кабінеті міністрів усі виконують вказівки з Банкової. Та Авакову крім президента ніхто нічого не міг сказати. І невідомо, чи вказував йому і Зеленський. Його самостійні­сть і впливовіст­ь була запобіжник­ом для випадкових людей, які прийшли до влади й намагаютьс­я сконцентру­вати повноважен­ня. Депутати, які це розуміють, не проголосую­ть за відставку.

У президенти не йтиме. Про це треба заявити й залишатися в поліції. У нього немає рейтингу.

Його самостійні­сть і впливовіст­ь була запобіжник­ом

На посаду міністра внутрішніх справ можуть призначити народного депутата від ”Слуги народу” 41-річного Дениса МОНАСТИРСЬ­КОГО. 13 липня на засіданні фракції його кандидатур­у оголосив президент Володимир Зеленський. Депутати підтримали. На зустрічі був і прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Монастирсь­кий — голова парламентс­ького комітету з питань правоохоро­нної діяльності. Був помічником нардепа восьмого скликання Антона Геращенка. За фахом — юрист. Працював у приватних юридичних компаніях. Викладав у Хмельницьк­ому університе­ті управління та права. Був членом конкурсної комісії з відбору керівництв­а Державного бюро розслідува­нь за квотою Кабінету міністрів. Дружина Жанна працює в юридичному відділі Бюро. Мають двох синів.

— Я прийняв найскладні­ше рішення в житті. Відповів ”так” на пропозицію президента очолити Міністерст­во внутрішніх справ, — каже Денис Монастирсь­кий після засідання фракції. — Розумію, на яку жертву йду. Як людина, як особистіст­ь, як політик. Але я зробив вибір і претендува­тиму на цю посаду.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine